7. května 2016 21:18 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Dálnice D1 je u Velké Bíteše uzavřená kvůli demolici mostů

Mosty jsou sjezdy z dálnice (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mosty jsou sjezdy z dálnice (ilustrační foto). | foto: Shutterstock

BRNO Dálnice D1 je u Velké Bíteše od 19:00 obousměrně uzavřená v úseku mezi exity 162 až 182. Důvodem je demolice dvou mostů, řekl v sobotu novinářům mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.

Řidiči musejí po dobu uzavírky, která potrvá do neděle do 11:00, využít objízdné trasy. V obou směrech vedou přes Rosice. Policie podle její mluvčí Andrey Strakové nezaznamenala do 20:30 žádné problémy v dopravě.

Místo v obou směrech zablokovala policie, která nasměrovala vozidla mimo dálnici. Podle Rýdla se dálnice otevře nejpozději v neděli 11:00. „Obvykle se nám daří být o něco rychlejší. Jakmile to jde, snažíme se dát dálnici řidičům k dispozici,“ dodal Rýdl.

Auta jedoucí z Prahy do Brna musejí sjet na 162. exitu Velká Bíteš a jet po silnicích II/399 a II/392 do Kralic nad Oslavou. Poté musí na komunikaci I/23 přes Rosice a zpět na dálnici přes exit 182 Kývalka.

Demolice se týká mostů, a to na na kilometru 164,5 a 162,2. „Během jedné noci demolujeme dva nadjezdy, ten blíže Praze znovu obnovíme. Abychom tu dálnici nepoškodili při pádu konstrukce, je potřeba nanést šotolinové lože, do toho těžká technika oba mosty položí a přímo na místě je začne v uvozovkách porcovat na menší kusy, aby je mohla odvézt,“ uvedl Rýdl. Poté se ještě betonové kusy podle Rýdla rozbijí a zrecyklují, aby je mohlo ŘSD použít k další modernizace. „Na demolici obou mostů se podílí 10 bagrů s tonáží 30 až 60 tun a máme připraveno 24 nákladních aut,“ dodal Rýdl.

Ve směru z Brna do Prahy se sjíždí a exitu 182 Kývalka a pokračuje se po silnici I/23 přes Rosice, dále po komunikaci II/395 do Velké Bíteše a zpět na dálnici se najíždí na exitu 162 Velká Bíteš.

ČTK