30. září 2014 19:28 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Dálnice D3 je do rána uzavřená kvůli instalaci železničního mostu

Dálnice D3 byla 30. září večer mezi 62. a 70. kilometrem opětovně uzavřela... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dálnice D3 byla 30. září večer mezi 62. a 70. kilometrem opětovně uzavřela... | foto: ČTK

TÁBOR Dálnice D3 na jihu Čech byla v úterý v 19 hodin mezi 62. a 70. kilometrem uzavřena kvůli stavbě nového železničního mostu u obce Rzavá. Řidiči musejí mezi středočeským Meznem a jihočeským Táborem jet v noci po objízdných trasách. D3 by se podle plánu měla pro řidiče otevřít po třinácti hodinách, tedy ve středu v 8 hodin.

Objízdná trasa na D3 ve směru Praha - České Budějovice je vedena po silnici I/3 a III/341 až k obci Chotoviny, kde je na exitu 70 opět svedena na dálnici D3. Doprava ve směru České Budějovice - Praha je za 71. kilometrem svedena do jednoho, pravého jízdního pruhu a u Chotovin vyvedena mimo dálnici D3. Po silnicích III/341 a I/3 pokračuje ve směru na Prahu. Informaci sdělil mluvčí investora Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Jakub Ptačinský.

ČTĚTE TAKÉ:

Dálniční odpočívadlo Mezno na 63. kilometru ve směru na České Budějovice je uzavřeno. Vozidla musela odpočívadlo opustit před začátkem uzavírky, někteří řidiči tam čekají do skončení stavebních prací a obnovení provozu.

Stavbaři v této etapě počítali s uzávěrou D3 po čtyři noci. Dnešní - třetí, by ale mohla být poslední. "Když se nám dnes v noci podaří osadit druhý vrchlík oblouku mostu, dálnici v noci na čtvrtek už nebudeme potřebovat uzavřít," řekl stavbyvedoucí Jindřich Hátle.

Nový železniční most na přeložce trati v úseku Chotoviny-Sudoměřice u Tábora vede nad dálnicí ve výšce 5,5 metru. Stavba je součástí modernizace IV. železničního koridoru. Asi 13 metrů široká nosná konstrukce je zhruba sto metrů dlouhá. Vrchol oblouku nad mostovkou je v 16,5 metru. Mostní konstrukci osazují nad dálnicí experti z Metrostavu.

Lidovky.cz, ČTK

Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek
Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek

V Česku klesá počet porodů císařským řezem a také dětí s nízkou porodní váhou. Tyto informace zazněly na tiskové konferenci věnované perinatální péči v ČR. Příznivé zprávy souvisí s nižším počtem vícečetných těhotenství i dobré perinatální péči.