23. června 2011 9:43 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Dálnice do Mikulova bez dotací, podvádělo se tam

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: ČTK

BRNO Ředitelství silnic a dálnic stáhlo žádost o dotaci na stavbu silnice z Brna do Mikulova, na kterou mělo Česko dostat od Evropské unie minimálně 620 milionů korun. Při přípravě stavby se totiž zřejmě podvádělo.

Uvedly to Hospodářské noviny. Ministerstvo dopravy se obává, že nedostane ani osm miliard korun na dálnici D8, jejíž stavba se zřejmě nestihne dokončit v termínu. Slíbené peníze by úřady chtěly přesměrovat na opravy dálnice D1.

ČTĚTE TAKÉ:

"Ředitelství silnic a dálnic žádost stáhlo, protože by nemuselo prokázat splnění všech podmínek pro přiznání dotace," řekl náměstek ministra dopravy Lukáš Hampl. Podle něj jsou těžkosti s výstavbou silnice z Brna do Mikulova takového řádu, že ministerstvo kvůli tomu podalo trestní oznámení. "Jsou problémy se smluvní dokumentací," uvedl Hampl.

Na nesrovnalosti ve výstavbě silnice z Brna na Mikulov upozornil Evropskou komisi brněnský občan Petr Firbas. Silnice získala dotaci jako součást páteřní sítě evropských komunikací TEN-T, jenže Firbas nikde nenašel, že by tato komunikace byla do páteřní sítě skutečně zařazena.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!