17. června 2016 17:32 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Další omezení na D1. Mezi Velkou Bíteší a Devíti kříži přibudou o víkendu

Dálnice (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dálnice (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

Na opravovaném úseku dálnice D1 mezi exity na 162. kilometru u Velké Bíteše a Devíti kříži na 168. kilometru přibudou o víkendu omezení kvůli změnám dopravního značení a montáži provizorních svodidel. Na Prahu budou auta v sobotu a v neděli jezdit jedním jízdním pruhem a v neděli bude jedním pruhem veden také provoz na Brno. ČTK to dnes sdělil mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Studecký.

Od nedělního večera pak budou v obou směrech D1 auta jezdit ve dvou pomocných pruzích, a to až do 6. srpna.

Na modernizaci pěti kilometrů dálnice mezi Velkou Bíteší a Devíti kříži na rozhraní Vysočiny a Jihomoravského kraje pracují dělníci od dubna. Změny ve vedení dopravy, které mají být hotové do nedělních 19:00, jim umožní začít pracovat ve středním dělicím pásu tohoto úseku D1. Tyto práce je budou zaměstnávat do srpna.

Do 6. srpna tedy budou mezi Velkou Bíteší a Devíti kříži uzavřeny na Prahu i na Brno rychlé pruhy a v obou směrech se bude jezdit po krajnici a po pomalém pruhu. V srpnu by pak měla být doprava zcela převedena do jednoho jízdního pásu dálnice a na druhém pásu začnou dělníci rozbíjet starý betonový povrch, aby následně mohli položit nový.

Modernizace D1 mezi Velkou Bíteší a Devíti kříži by měla být dokončena příští rok. Zakázku za 685 milionů korun bez daně provádí sdružení vedené společností Alpine Bau CZ. Minulý měsíc dělníci v tomto úseku bourali dva mosty nad D1, a to na kilometru 164,5 a 162,2. Dálnice kvůli tomu byla v noci ze 7. na 8. května zcela uzavřena.

Rozsáhlá rekonstrukce D1 je rozdělená do 21 úseků. Hotové jsou první čtyři, na dalších se pracuje. Celkové náklady na opravu všech vybraných úseků se pohybují kolem 14 miliard Kč.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!