30. června 2015 12:40 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Další vlaky v Praze. Nové linky mají svištět přes Krč či Zahradní Město

Příměstská jednotka City Elefant. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Příměstská jednotka City Elefant. | foto: České dráhy

PRAHA Praha plánuje nové vlakové linky a rozšíření stávajících tratí. Radní si nechají zpracovat studii rozvoje železniční dopravy v metropoli. Kdy by mohly být nové linky začít fungovat, není zatím jasné.

V hlavním městě nyní jezdí více než dvě desítky linek označených písmenem S a denně vlaky v rámci pražské integrované dopravy přepraví více než 117 tisíc cestujících.

Zcela novou podle dokumentu, který v úterý radní schválili, může být linka S71. Ta by jezdila ze Smíchovského nádraží přes Vršovice na Zahradní Město, dále do stanice Depo Hostivař s konečnou v Běchovicích. 

Druhou novou trasou je podle plánů S72. Ta by vyjížděla z Radotína přes Krč by pokračovala na Zahradní Město a skrze Hostivař a Libeň do Vysočan.

Kromě zcela nových linek je v plánu prodloužení některých stávajících tras. To se týká třeba linek S6 a S65, které by nekončily na Smíchově, ale až na Hlavním nádraží. Nebo linky S49, která by jela z Roztok u Prahy až do Hostivaře. 

Prodloužení je nyní možné pouze o víkendu, ve všední dny mu brání nedostatečná kapacita křížení tratí ve stanici Praha-Libeň.

Pro vznik nových linek a jejich využití je podle materiálu klíčové zřízení dalších železničních zastávek ve vhodných lokalitách, především v místech potenciálních přestupních uzlů. Již v minulosti se objevily úvahy o zastávkách na Výtoni v Podskalí, v Edenu nebo na Zahradním Městě.

ČTK

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?