25. května 2013 19:44 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Delta Air Lines obnovila spojení mezi Prahou a New Yorkem

Delta Air Lines. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Delta Air Lines. | foto: wikipedia.org

PRAHA Americká letecká společnost Delta Air Lines obnovila pravidelné letecké spojení mezi Prahou a New Yorkem. První spoj po zimní pauze přiletěl na pražské letiště Václava Havla v 10:40. Celkem bude Delta mezi oběma městy létat sedmkrát v týdnu. Společnost provoz linky plánuje zatím do 11. října. Pokud bude zájem cestujících, spojení prodlouží.

Delta bude na lince používat Boeing 767-300 s 209 sedadly, týdně tak bude mezi Českem a Spojenými státy možné přepravit bezmála 3000 lidí. Loni společnost mezi Českem a USA přepravila zhruba 100 000 pasažérů při průměrné vytíženosti spojů 82 procent.

Nízká poptávka během zimy

Loni Delta spojení mezi Prahou a New Yorkem ukončila v polovině listopadu kvůli nízké poptávce o cestování během zimní sezony. Výpadek v pravidelném spojení chtěl původně nahradit tuzemský soukromý dopravce Travel Service, který usiloval o zahájení přímého spojení na Floridu. Pro nezájem cestujících ale spojení do Miami zrušil ještě před zahájením letů v druhé polovině listopadu.

Delta Air Lines provozuje spojení do 317 míst v 58 zemích světa. V letošním prvním čtvrtletí dopravce zaznamenal prudký pokles zisku. Důvodem podle společnosti byly vyšší náklady způsobené růstem mezd.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!