30. září 2009 16:28 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Delta nahradí ČSA na lince z Prahy do New Yorku, bude létat pětkrát týdně

Letadlo Delta Airlines | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlo Delta Airlines | foto: Reprofoto

PRAHA Americká společnost Delta Air Lines zvýší v listopadu počet spojů mezi Prahou a New Yorkem ze současných tří letů týdně na pět. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě. Delta zavedla přímou linku Praha - New York letos v červnu, od konce října ji bude provozovat jako jediný dopravce. České aerolinie stejný spoj zruší.

Linka bude odlétat z Prahy denně kromě čtvrtka a soboty vždy v 9:30, v New Yorku přistane ve 12:30 místního času. Podle obchodního manažera Delty pro ČR Frederika Schenka je nová linka úspěšná, zatím ji prý využilo více než 12.000 cestujících. Češi údajně ve velké míře využívají i návazných letů z New Yorku do celých USA.

Delta zároveň potvrdila, že příští rok 3. května obnoví linku z Prahy na největší světové letiště v americké Atlantě. Poslední letadlo na této trase odstartovalo z Prahy 26. září, ze zimního letového řádu linka po dvou letech zmizela.

Linky společnosti Delta Air Lines zůstanou od letošního podzimu jedinými přímými spoji mezi Českou republikou a severní Amerikou. České aerolinie své linky do Kanady a USA postupně ruší, posledních dvou dálkových letadel se chtějí zbavit na jaře.

ČTK