9. listopadu 2012 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Do Ruska levně? SmartWings chce létat z Brna do Moskvy

Letadlo společnosti Travelservice v barvách nízkonákladových aerolinek Smartwings. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlo společnosti Travelservice v barvách nízkonákladových aerolinek Smartwings. |

PRAHA Travel Service udělal první krok ke vstupu na lukrativní ruský trh. Pro své nízkonákladové aerolinie SmartWings požádal o přidělení přepravních práv pro provozování linky z Brna do Moskvy.

Ambici doplnit ČSA a ruský Aeroflot na nejvytíženějších linkách mezi Českem a Ruskem má Travel Service už dlouho. Zatím to znemožňuje platná dohoda, která na jedné lince dovoluje provoz jen jednoho dopravce z každého státu.

Tuzemská společnost by chtěla na lince začít létat co nejdříve poté, co ji české ministerstvo dopravy udělí přepravní práva a kdy společnost obdrží všechna povolení i z ruské strany. To by podle mluvčí dopravce Vlaďkky Dufkové mohlo být ještě před koncem letošního roku.

ČTĚTE TAKÉ:

V současnosti provoz na lince mezi moravskou metropolí a ruským hlavním městem provozuje pouze ruský UTair, který létá třikrát v týdnu. SmartWings v letní sezoně létají do více něž čtyř desítek destinací.

Skupina Travel Service má 25 boeingů a tři menší Cessny. Vloni Travel Service přepravil 3,5 milionu cestujících, což představuje meziroční nárůst o 11 procent.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz