24. června 2009 11:09 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Dohoda nepřichází, letadlo SkyEurope se do Prahy vrátí až v pátek

Letadlo slovenské společnosti SkyEurope | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlo slovenské společnosti SkyEurope | foto: ČTK

PAŘÍŽ Pařížské letiště Orly ani dnes dopoledne neuvolnilo letadlo slovenské nízkonákladové společnosti SkyEurope, které od pondělka zadržuje kvůli údajným nesplněným finančním závazkům ze strany aerolinií.

"Jednání o vyřešení záležitosti způsobem přijatelným pro obě strany pokračuje," řekla dnes ČTK mluvčí letiště, která si nepřála být jmenována. Vývoj rozhovorů ale označila za příznivý a odhadla, že letadlo by mohlo být odblokováno v pátek. Stroj by tak poté měl v řádu několika hodin, nejvýše do 24 hodin, odletět. Procedura od vydání příslušného rozhodnutí, po stržení pečetí a získání povolení ke startu od řídící věže je prý zpravidla už rychlá.

Letoun typu Boeing 737, které může pojmout 130 až 150 cestujících, zablokovalo letiště kvůli několikaměsíčnímu skluzu SkyEurope v placení letištních poplatků. Tento krok mu údajně umožňuje soudní rozhodnutí z letošního června.

Aerolinkám nepomohlo, že je chrání před věřiteli soud

Správa pařížských letišť doposud dluhy prý jen urgovala, k razantnějšímu kroku se odhodlala v pondělí. Tedy ve stejný den, kdy SkyEurope vstoupila do režimu ochrany před věřiteli, o které na žádost společnosti rozhodl bratislavský soud. SkyEurope proto také považuje zákrok za protiprávní.

Mluvčí společnosti již v úterý tvrdil, že se nakonec firma s francouzskou stranou dohodla na uvolnění letadla a že stroj měl v úterních večerních hodinách z Paříže odletět. Pak dodal, že Francouzi dohodu zrušili.

Zástupce společnosti Aéroports de Paris, která má správu nad všemi pařížskými letišti, ale v úterý večer jakoukoli dohodu popřel a upozornil, že obě strany jednání o vyřešení situace nedokončily. Letiště Orly také upozornilo, že jeho opatření se nevztahuje na další letadla SkyEurope na pravidelných linkách, která tak pokračují v normálním provozu.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!