24. listopadu 2011 15:36 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Dopravce CS Cargo převzala firma spojovaná s PPF

Kamion spediční společnosti CS Cargo. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kamion spediční společnosti CS Cargo. | foto: CS CARGO

PRAHA Maltská společnost Tuffieh Funds převzala 100 procent akcií logistické a dopravní firmy CS Cargo Holding. Smlouvu uzavřely minulý týden, hodnotu transakce nesdělily. Firmy to uvedly v tiskové zprávě.

Tuffieh koupil podíly Marka Lehečky a Petra Zvěřinského. Ti spolu s vypořádáním transakce ukončili ve skupině CS Cargo svou majetkovou i právní účast. Fond se stal nejen stoprocentním akcionářem, ale zároveň i největším věřitelem skupiny CS Cargo. Transakci již schválil ÚOHS.

ČTĚTE TAKÉ:

Vedení skupiny CS Cargo v současné době realizuje personální obměnu manažerského týmu, která má být dokončena na přelomu roku 2011 a 2012.

CS Cargo je přední logistickou společností poskytující komplexní dopravní a logistické služby v regionu střední a východní Evropy. V roce 2010 dosáhla obratu ve výši 220,6 milionu eur, tedy asi 5,6 miliardy korun. Provozní zisk přesáhl 320 milionů Kč.

Tuffieh Funds je licencovaným subjektem regulovaným Malta Financial Services Authority. Zakládajícím partnerem Tuffieh Funds je Jan Blaško, který dříve vedl strategický obchodní rozvoj PPF.

Lidovky.cz, ČTK

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?