28. února 2014 6:00 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Dopravní podnik dostane miliony od Prahy. Na lepší záchody a zastávky

Veřejné záchodky - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Veřejné záchodky - ilustrační foto | foto: Reprofoto

PRAHA Zastupitelé hlavního města schválili vyplacení 378 milionů korun Dopravnímu podniku. Jde o doplatek kompenzací za ztrátovou dopravu za roky 2012 a 2013. Dopravní podnik chce za peníze opravit stanice metra, zmodernizovat zastávku Lazarská nebo opravit veřejné záchodky.

Není zatím jasné, kdy se cestující bezbariérové Lazarské nebo nových eskalátorů v metru dočkají. Termíny, kdy budou jednotlivé kroky uskutečněny, totiž zatím nejsou určeny. Dopravní podnik musí například ve výběrových řízeních vybrat firmy, které úpravy provedou, nebo nechat k některým opravám vypracovat projektové plány.

Peníze chce dopravní podnik použít například na rekonstrukci tramvajové trati v Lazarské a Vodičkově, konkrétně na bezbariérovou úpravu tramvajových zastávek v Lazarské. Ta vyjde na zhruba 52 milionů. Za dalších 30 milionů korun chce podnik modernizovat veřejné záchody.

ČTĚTE TAKÉ:

Celkem 103 milionů korun chce dopravce investovat do výměny eskalátorů. Letos budou vyměněny pohyblivé schody ve stanicích metra Karlovo náměstí, Smíchovské nádraží a Náměstí Republiky.

Modernizovány by měly být rovněž samotné stanice metra, a to za 136 milionů korun. Týká se to stanic metra C Chodov a Opatov, u trasy A Muzeum a Skalka a na trase B Jinonice a Invalidovna.

Lidovky.cz, ČTK