1. dubna 2009 15:12 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Dopravní podnik nakoupí midibusy

Midibus uveze něco přes 35 lidí, z toho 20 může sedět; klasický autobus má pro sezení asi 30 míst a celkem pojme asi 60 lidí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Midibus uveze něco přes 35 lidí, z toho 20 může sedět; klasický autobus má pro sezení asi 30 míst a celkem pojme asi 60 lidí. | foto: ROPID - Jiří Beneš

PRAHA Firma Ropid, která v Praze organizuje MHD, chce vybavit desítky autobusových linek, zejména v okrajových částech města, malými autobusy. Dopravní podnik s nákupem takzvaných midibusů v budoucnosti počítá. Zatím jezdí na linkách 291, 151 a nově 236.

"Do budoucna počítáme se zvětšením flotily midibusů. Našli bychom pro ně určitě využití," řekl mluvčí dopravního podniku Ondřej Pečený. Podle něj je ale pro dopravní podnik v současnosti prioritou obnova autobusového vozového parku.

"Přejeme si rozšiřovat tento typ autobusů, mají nižší náklady na provoz a leckde obsaditelnost stačí na to, aby tam tenhle autobus jezdil," řekl Procházka. "Je tady snaha zavádět hlavní páteřní autobusové linky a k nim přivádět tyto nízkokapacitní linky," dodal.

Dopravní podnik má nyní celkem šest midibusů. Podle vedoucí odboru přípravy provozu Markéty Hlaváčkové stojí jeden midibus pět milionů korun, obyčejný autobus osm milionů. "Také spotřeba nafty je znát," řekla. Midibus podle Drápala uveze něco přes 35 lidí, z toho 20 může sedět; klasický autobus má pro sezení asi 30 míst a celkem pojme asi 60 lidí.

"Díky tomuto typu autobusu můžeme provozovat některé linky, kam by se normální autobus nedostal, protože je menší, vejde se do užších ulic, má lepší manévrovatelnost a hlavně je plně bezbariérový," řekl Drápal.

ČTK

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…