Úterý 27. října 2020svátek má Šarlota, Zoja, Zoe 7 °C občasný déšť Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Dopravní podnik schválil nákup 124 klimatizací do pražských tramvají

Tramvaje DPP | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tramvaje DPP | foto: Pražská integrovaná doprava

PRAHA Představenstvo pražského dopravního podniku (DPP) schválilo nákup 124 klimatizací do nejnovějších tramvají Škoda 15T ForCity. Sdělila to mluvčí DPP Aneta Řehková. Celkem bude v hlavním městě v budoucnu jezdit 250 nových tramvají vybavených klimatizací.

DPP začal před časem doplňovat do tramvají klimatizace na základě dohody o vylepšení zmíněného typu tramvají s dodavatelskou firmou Škoda Transportation.

„V první polovině letošního roku již byly zahájeny práce na vývoji klimatizačních jednotek pro tramvaje 15T. Po schválení doplnění tohoto zařízení Drážním úřadem bude proveden nákup a instalace. Předpokládáme zahájení prací na tramvajích z první série ještě v letošním roce, abychom jich zprovoznili co největší množství do příštího léta,“ uvedl technický ředitel DPP Oldřich Vytiska.

V současné době jezdí po Praze 109 tramvají vybavených klimatizací. „Tyto vozy jsou pro cestující snadno rozpoznatelné, jako jediné v Praze mají žlutou čelní masku a z boku tramvaje u každých dveří je umístěn piktogram klimatizace,“ uvedla Řehková.

Při vybavení souprav klimatizací je nutné vyměnit podstropní kanál, nové kabely a klimatizace. Záruka na vozy je 24 měsíců. Garance dodávek náhradních dílů je dle mluvčí 10 let od uvedení tramvaje do provozu.

Klimatizace funguje automaticky a její chod nemůže řidič nijak ovlivnit. Všechna okna tramvaje lze při zapnuté klimatizaci otevírat, avšak cestující tak snižují její účinnost.

DPP také počítá s průběžným doplněním klimatizací do kabin pro řidiče v rekonstruovaných tramvajích původně označovaných jako typ T3. „Řidiči dostávají mimo jiné v horkých dnech rozpustný ochranný nápoj, při extrémních teplotách potom dva tyto nápoje,“ uvedla Řehková.

DPP představil vylepšenou tramvaj 15T poprvé v roce 2015. Tramvaj má od té doby nově kromě klimatizace a wi-fi a změnou prošly také její vnitřní a vnější podoba.

Feťáci lásky stále hledají, ale nikdy nenajdou, říká párový terapeut Vojtko

Psycholog Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lásku si často pleteme se zamilovaností, ale vztah je práce, která nikdy nekončí. „Tolerance není ten správný klíč ke...

Můžete skoro všechno, nemusíte nic. Jak probíhají swingers party v Česku

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Swingers kluby, tedy místa neřesti, kde si páry mezi sebou střídají partnery a užívají si i těch nejdivočejších...

Střeva můžou i za naše štěstí či obezitu, říká molekulární biolog Ryšávka

Molekulární biolog Petr Ryšávka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za civilizační choroby (např. alergie), ale i za vážné nemoci může mimo jiné vybíjení bakterií ve střevní mikroflóře....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!