13. března 2014 12:02, aktualizováno  16:59 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Dopravní rebelka Pošvářová slíbila spolupráci Okamurovi i dalším poslancům

Miloslava Pošvářová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miloslava Pošvářová | foto: ČTK

Miloslava Pošvářová, která ve čtvrtek ukončila spolupráci s ministrem dopravy Antonínem Prachařem (ANO), u něhož od 13. února působila jako poradkyně, dostala nabídku vstoupit do politiky, a to od hnutí Úsvit. Informaci Lidovým novinám potvrdil předseda hnutí Tomio Okamura.

Pošvářová mohla získat místo na kandidátce do evropských voleb. „Je symbolem protikorupčního boje a takoví lidé mají na kandidátce Úsvitu místo,“ zdůvodnil nominaci Okamura. Pošvářová ale návrh nepřijala s tím, že nyní neplánuje přímý vstup do politiky. Nicméně spolupráci s hnutím Úsvit zcela nezavrhla. „Sdělila nám, že bude ráda spolupracovat na tématech dopravy, což jsme přivítali a jsme nadále v této oblasti v pracovním kontaktu,“ dodal Okamura.

To Lidovým novinám potvrdila i Pošvářová. Ovšem s tím, že není členkou hnutí. „Spolupráci jsem potvrdila všem slušným poslancům i z jiných hnutí a politických stran,“ dodala.

Miloslava Pošvářová pracovala jako ředitelka úseku kvality staveb na Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Bývalý generální ředitel Pavel Kočica ji v polovině ledna na hodinu odvolal kvůli údajné nespolupráci. Toto zdůvodnění Pošvářová odmítla.

Více informací najdete v pátečním vydání LN.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz