13. března 2014 12:02, aktualizováno  16:59 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Dopravní rebelka Pošvářová slíbila spolupráci Okamurovi i dalším poslancům

Miloslava Pošvářová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miloslava Pošvářová | foto: ČTK

Miloslava Pošvářová, která ve čtvrtek ukončila spolupráci s ministrem dopravy Antonínem Prachařem (ANO), u něhož od 13. února působila jako poradkyně, dostala nabídku vstoupit do politiky, a to od hnutí Úsvit. Informaci Lidovým novinám potvrdil předseda hnutí Tomio Okamura.

Pošvářová mohla získat místo na kandidátce do evropských voleb. „Je symbolem protikorupčního boje a takoví lidé mají na kandidátce Úsvitu místo,“ zdůvodnil nominaci Okamura. Pošvářová ale návrh nepřijala s tím, že nyní neplánuje přímý vstup do politiky. Nicméně spolupráci s hnutím Úsvit zcela nezavrhla. „Sdělila nám, že bude ráda spolupracovat na tématech dopravy, což jsme přivítali a jsme nadále v této oblasti v pracovním kontaktu,“ dodal Okamura.

To Lidovým novinám potvrdila i Pošvářová. Ovšem s tím, že není členkou hnutí. „Spolupráci jsem potvrdila všem slušným poslancům i z jiných hnutí a politických stran,“ dodala.

Miloslava Pošvářová pracovala jako ředitelka úseku kvality staveb na Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Bývalý generální ředitel Pavel Kočica ji v polovině ledna na hodinu odvolal kvůli údajné nespolupráci. Toto zdůvodnění Pošvářová odmítla.

Více informací najdete v pátečním vydání LN.

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.