10. dubna 2012 16:13 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Dopravu v Praze v létě zkomplikují opravy silnic

Oprava silnice | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Oprava silnice | foto: Shutterstock

PRAHA Provoz v Praze zkomplikují v létě desítky uzavírek a dopravních omezení. Kvůli opravám důležitých komunikací a tramvajových tratí musí řidiči počítat s komplikacemi v ulicích Milady Horákové, 5. května nebo v Michelské a Vinohradské. Na několik dní se uzavře i Letenský tunel.

V Praze se v průběhu letních prázdnin uskuteční na silnicích více než 150 stavebních akcí. Výrazněji se podle Noska dotkne dopravy asi dvacítka z nich. "Snažíme se největší část oprav nasunout do období prázdnin, kdy je doprava zhruba o deset až patnáct procent nižší než v jiných měsících," uvedl náměstek.

ČTĚTE TAKÉ:

Nejdůležitější opravy budou hotovy do konce srpna

Většina oprav spadá do období od června do srpna, ty nejdůležitější by měly být ukončeny před posledním prázdninovým víkendem. Při rekonstrukci části ulice K Barrandovu nebo Milady Horákové bude provoz sveden do jednoho pruhu. Při opravě tramvajové trati a vozovek na Letenském náměstí bude několik dnů neprůjezdný Letenský tunel. Řidiči neprojedou ani částí Michelské ulice.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

V letních měsících bude za provozu pokračovat rekonstrukce ulice 5. května v úseku Hvězdova - Vyskočilova. Magistrát podle Noska vyjednává s ministerstvem dopravy o kompletním odhlučnění vytížené ulice. Pokud se Praze podaří zajistit další peníze od státu, bude pokračovat rozšíření Štěrboholské radiály.

Stavební práce se dotknou i tramvajových tratí, konkrétně v Průběžné a Švehlově ulici.

Lidovky.cz, ČTK