16. srpna 2013 7:06 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Dozorčí rada snížila šéfovi ČD Zelenému plat na polovinu

Generální ředitel ČD Dalibor Zelený. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Generální ředitel ČD Dalibor Zelený. | foto: ČTK

PRAHA Nový generální ředitel Českých Drah Dalibor Zelený bude mít o polovinu nižší plat než jeho předchůdce Petr Žaluda. Jeho platový základ bude 250 000 korun, rozhodla dozorčí rada ČD.

"O polovinu budou novému řediteli sníženy i odměny. Podle podobného poměru se co nejdříve mají upravit i platy nejvyššího managementu," řekl serveru IHNED.cz ministr dopravy Zdeněk Žák. Dozorčí rada nyní od Zeleného očekává, že podobně sníží odměny managementu.

Seškrtané benefity

Předseda dozorčí rady Zdeněk Žemlička upřesnil další detaily smlouvy, která je uzavřena do konce roku. "Snížili nebo dokonce vypustili jsme i mnoho benefitů, díky kterým měl minulý generální ředitel ve výsledku plat přesahující milion korun. Na polovinu jsme ze 24 snížili počet měsíců, ze kterých se vypočítává odstupné," řekl serveru Žemlička.

Změnu vedení ČD odstartovalo koncem července odvolání představenstva společnosti v čele s Žaludou. Následně dozorčí rada jmenovala nové představenstvo, které Žaludu odvolalo i z funkce generálního ředitele. Žaluda, který dostane odstupné ve výši 12 milionů korun, vedl dráhy od února 2008, nejdéle v historii.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!