26. června 2014 10:06 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Konec výluky. Jindřišskou zase pojedou tramvaje, uzavře se ale Spálená

 Pražský dopravní podnik chce za dva měsíce opravit koleje od Lazarské po Jindřišskou ulici.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pražský dopravní podnik chce za dva měsíce opravit koleje od Lazarské po Jindřišskou ulici. | foto: ČTK

PRAHA Pražský dopravní podnik obnoví v sobotu 28. června v 0:30 provoz tramvají mezi Jindřišskou a Lazarskou. Trať byla uzavřena kvůli kompletní opravě kolejí a výstavbě bezbariérové zastávky v Lazarské. Na kolik přestavba vyšla, bude mít dopravní podnik vyčísleno v červenci. Předběžně měla stát 52 milionů korun.

Na dvouměsíční přerušení provozu nyní naváže rekonstrukce trati od křižovatky Myslíkovy a Spálené směrem na Karlovo náměstí.

Odstraňování původní tratě začalo na konci dubna na Senovážném a Václavském náměstí a také ve Vodičkově ulici. Dopravní podnik vyměnil všechny koleje a opravil rovněž podloží trati. Mezi kolejemi pak dělníci položili nový povrch. Ve Vodičkově ulici tak například projedou pohodlněji cyklisté a lépe se tu bude přecházet i pěším - mezi kolejnicemi jsou totiž nové dlažební kostky, které jsou hladší, než byly ty předchozí. V Jidřišské je zase nový asfalt.

ČTĚTE VÍCE

Kompletní proměnu prodělala v rámci opravy zastávka v Lazarské. Ta se oproti minulosti změnila na bezbariérovou. Důvodem je, že na rohu Lazarské a M.D.Rettigové ústí výtah pro vozíčkáře a maminky s kočárky ze stanice metra B Národní třída. Ta bude po rekonstrukci otevřena v pátek. V Lazarské tak bude pohodlné přestupní místo mezi metrem a tramvajemi. Lazarská je navíc důležitým přestupním bodem pro noční tramvaje.

Hned následuje další uzavírka

Cestující v centru se však musí připravit na další výluku. Na opravu totiž navazuje uzavírka tratě od křižovatky Myslíkovy a Spálené na Karlovo náměstí až k ústí Resslovy ulice. Na asi 400 metrů dlouhém úseku DPP se odstraní staré panely, které nesou koleje, a vymění se i kolejnice. Oprava bude stát 45,95 milionu a potrvá od 28. června do 9. srpna. Náhradní doprava nebude zavedena, tramvaje budou uzavřený úsek objíždět přes Jiráskovo a Palackého náměstí.

DPP chystá navíc na letošní léto opravy tramvajových tratí za 420,88 milionu korun. Celkem bude zrekonstruováno 7,72 kilometru kolejí. Provoz bude přerušen kromě zmíněného úseku také v Bělohorské ulici v Praze 6 a na trati z Průběžné ke Švehlově v Praze 10.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!