26. listopadu 2009 16:02 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Dráhy budou na Ústecku modernizovat, nasadí nové vlaky

Vlak (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vlak (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

ÚSTÍ NAD LABEM České dráhy plánují v Ústeckém kraji v příštím roce nasadit 11 modernizovaných motorových vlaků a v roce 2011 plánují nasazení prvních zcela nových souprav.

Podle mluvčího Českých drah Petra Šťáhlavského přesáhne celkový rozsah investic do modernizace a nových souprav dvě miliardy korun. Nově nakoupené motorové a elektrické vlaky by měly jezdit na páteřních linkách.

"Nové soupravy cestujícím nabídnou nejen příjemnější interiér, ale především umožní snadné cestování vozíčkářům, maminkám s kočárky, starším lidem i cyklistům. S tím naše konkurence nepočítá. Naopak na mnoha tratích plánuje krok zpátky, návrat od našich bezbariérových vlaků ke klasickým motorákům s vysokou podlahou," řekl náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu Antonín Blažek.

Společnost RegioJet, člen skupiny Student Agency, nabídla v říjnu Ústeckému kraji provozování regionální železniční dopravy. Chce být o 60 milionů korun levnější než konkurenční České dráhy. Dopravu chce provozovat od roku 2011 po dobu deseti let ve stejném rozsahu, jako ji kraj objednává dosud.

ČTK

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…