26. listopadu 2009 16:02 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Dráhy budou na Ústecku modernizovat, nasadí nové vlaky

Vlak (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vlak (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

ÚSTÍ NAD LABEM České dráhy plánují v Ústeckém kraji v příštím roce nasadit 11 modernizovaných motorových vlaků a v roce 2011 plánují nasazení prvních zcela nových souprav.

Podle mluvčího Českých drah Petra Šťáhlavského přesáhne celkový rozsah investic do modernizace a nových souprav dvě miliardy korun. Nově nakoupené motorové a elektrické vlaky by měly jezdit na páteřních linkách.

"Nové soupravy cestujícím nabídnou nejen příjemnější interiér, ale především umožní snadné cestování vozíčkářům, maminkám s kočárky, starším lidem i cyklistům. S tím naše konkurence nepočítá. Naopak na mnoha tratích plánuje krok zpátky, návrat od našich bezbariérových vlaků ke klasickým motorákům s vysokou podlahou," řekl náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu Antonín Blažek.

Společnost RegioJet, člen skupiny Student Agency, nabídla v říjnu Ústeckému kraji provozování regionální železniční dopravy. Chce být o 60 milionů korun levnější než konkurenční České dráhy. Dopravu chce provozovat od roku 2011 po dobu deseti let ve stejném rozsahu, jako ji kraj objednává dosud.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz