3. března 2011 13:53 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Dráhy chtějí naplnit Pendolino Slovenská strela, zlevňují o polovinu

V pendolinu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V pendolinu. | foto: Jiří Peňás, Lidové noviny

PRAHA České dráhy se snaží zvýšit obsazenost rychlíku Pendolino Slovenská strela, který spojuje Prahu s Bratislavou. Pokud pojedete z Prahy do Brna či Břeclavi a koupíte si jízdenku včas, máte šanci, že dostanete místenku zdarma.

To by znamenalo úsporu 200 Kč a cena jízdy by se tak smrskla o více než polovinu. Při použití In-karty 50 nyní vyjde cesta do Brna na 160 Kč. Na každý spoj však ČD vyčlenily pouze určité, blíže nespecifikované, množství místenek za 0,- Kč.

Místenku na vlaky Supercity 278 a 279 za nulovou cenu lze získat buď současně se zakoupením jízdního dokladu, nebo samostatně po předložení platného jízdního dokladu.

Pendolino

"Jde o akviziční slevu, kterou chceme podpořit využívání Slovenské strely k cestování mezi Prahou a Brnem nebo Prahou a Břeclaví.  Pro nástup v jiné stanici tato nabídka neplatí. Na každý vlak jsme vyčlenili určitý kontingent a po jeho vyprodání budou další místenky standardně za 200 nebo se slevou Rail plus za 100 korun," upřesnil Vladimír Peléšek, ředitel Odboru produktů a obchodu ČD.

Dráhy budou místenky nabízet zdarma pouze na cesty do 10. prosince 2011. Pendolino jede z Prahy do Brna 2 hodiny a 23 minut, což je zhruba stejně dlouho jako autobusy. Pro porovnání: při využití kreditové jízdenky Student Agency, což je největší autobusový přepravce na této lince, zaplatí cestující 165 Kč.

Lidovky.cz

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?