14. dubna 2016 11:05 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

České dráhy nakoupí vlaky za 10 miliard. Podívejte se, jak si je představují

Vizualizace interiéru nových soutěžených vlaků pro České dráhy podle... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vizualizace interiéru nových soutěžených vlaků pro České dráhy podle... | foto: České dráhy

PRAHA UVNITŘ VIZUALIZACE. České dráhy plánují koupit vlaky za více než deset miliard korun. Společnost vypsala trojici výběrových řízení na dodávku elektrických a dieselových jednotek, které potřebuje pro výběrová řízení na různé trasy, která plánuje ministerstvo dopravy.

Jednou ze soutěží je dodávka vagonů pro rychlost do 200 kilometrů v hodině, které státní dopravce plánuje využívat pro mezistátní vlaky.

„Abychom byli připraveni na otevírání trhu dálkové železniční osobní dopravy v Česku a na soutěže na dálkové linky, rozhodli jsme se již nyní vybrat dodavatele elektrických bezbariérových jednotek,“ uvedl šéf Českých drah Pavel Krtek.

Právě rámcová smlouva na nákup elektrických jednotek, o níž Krtek mluvil, je největší z celého balíku plánovaných nákupů. Za 20 elektrických jednotek dopravce plánuje firma utratit 4,6 miliardy korun.

Na zhruba čtyři miliardy korun by pak měla podle odhadu ČD vyjít zakázka na nákup 30 dieselových jednotek a 50 rychlíkových osobních vozů pro mezistátní vlaky by měly vyjít na 2,2 miliardy korun.

Vizualizace interiéru nových soutěžených vlaků pro České dráhy podle...
Vizualizace interiéru nových soutěžených vlaků pro České dráhy podle...
ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!