Pondělí 30. března 2020svátek má Arnošt -2 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Dráhy opravují tratě. Které vlaky v Praze a jejím okolí čekají výluky?

Příměstská jednotka City Elefant. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Příměstská jednotka City Elefant. | foto: České dráhy

PRAHA Cestující v Praze a ve středních Čechách musejí v následujícím týdnu počítat s omezeními na železnici. Na přelomu dubna a května bude pokračovat několik dlouhodobých výluk.

Konec výluky je naplánovaný v úseku mezi Skochovicemi a Týncem nad Sázavou, který leží na trati z Prahy do Čerčan. Právě z Čerčan navíc začnou vlaky znovu bez omezení jezdit do Hvězdonic. Poslední dubnový den skončí rovněž výluka mezi Zadní Třebaní a Lochovicemi a v úseku Noutonice - Podlešín na trati z Hostivice.

Pokračovat však budou výluky na tratích Praha - Kralupy nad Vltavou a Praha - Kolín, kde je omezen provoz kvůli modernizaci trati. Spojení metropole s Kralupy nad Vltavou funguje podle výlukového jízdního řádu od stanice Praha-Bubeneč do Roztok u Prahy.

ČTĚTE TAKÉ:

Na trati do Kolína, která je součástí prvního koridoru mezi Prahou a Pardubicemi, je kvůli rekonstrukci omezen výstup a nástup na pražských zastávkách v Klánovicích a Běchovicích.

Od pondělka do středy je vždy od 8:55 do 14:35 naplánovaná výluka mezi Prahou-Vršovicemi a Prahou-Hostivaří na trati do Benešova. Vlaky směřující ze Strančic na pražské Hlavní nádraží budou jezdit odklonem přes Malešice, přičemž v Hostivaři mimořádně zastaví některé rychlíky. Bližší informace včetně kompletního seznamu výluk jsou k dispozici na webu Českých drah.

,
Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Utíkají z bytů a stěhují se na chaty. Bydlet tam lidé oficiálně nemohou

Pro rekreaci, či bydlení? Některé z chat v zahrádkářských a rekreačních... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdysi výhradně rekreační objekty slouží v hlavním městě v nemálo případech k trvalému bydlení. Pražany do chat vyhánějí...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz