26. dubna 2014 6:00 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Dráhy opravují tratě. Které vlaky v Praze a jejím okolí čekají výluky?

Příměstská jednotka City Elefant. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Příměstská jednotka City Elefant. | foto: České dráhy

PRAHA Cestující v Praze a ve středních Čechách musejí v následujícím týdnu počítat s omezeními na železnici. Na přelomu dubna a května bude pokračovat několik dlouhodobých výluk.

Konec výluky je naplánovaný v úseku mezi Skochovicemi a Týncem nad Sázavou, který leží na trati z Prahy do Čerčan. Právě z Čerčan navíc začnou vlaky znovu bez omezení jezdit do Hvězdonic. Poslední dubnový den skončí rovněž výluka mezi Zadní Třebaní a Lochovicemi a v úseku Noutonice - Podlešín na trati z Hostivice.

Pokračovat však budou výluky na tratích Praha - Kralupy nad Vltavou a Praha - Kolín, kde je omezen provoz kvůli modernizaci trati. Spojení metropole s Kralupy nad Vltavou funguje podle výlukového jízdního řádu od stanice Praha-Bubeneč do Roztok u Prahy.

ČTĚTE TAKÉ:

Na trati do Kolína, která je součástí prvního koridoru mezi Prahou a Pardubicemi, je kvůli rekonstrukci omezen výstup a nástup na pražských zastávkách v Klánovicích a Běchovicích.

Od pondělka do středy je vždy od 8:55 do 14:35 naplánovaná výluka mezi Prahou-Vršovicemi a Prahou-Hostivaří na trati do Benešova. Vlaky směřující ze Strančic na pražské Hlavní nádraží budou jezdit odklonem přes Malešice, přičemž v Hostivaři mimořádně zastaví některé rychlíky. Bližší informace včetně kompletního seznamu výluk jsou k dispozici na webu Českých drah.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz