4. března 2011 14:17 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Dražší benzín v Česku ještě nebyl. Za Natural 95 dáte i přes 36 korun

Podvody přibývají: špatný benzin je na každé desáté pumpě.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Podvody přibývají: špatný benzin je na každé desáté pumpě. | foto: Shutterstock

PRAHA Průměrné ceny pohonných hmot podle statistik CCS v některých krajích přesáhly 34 korun za litr, nejdražší benzínové pumpy si však účtují i přes 36 korun za litr benzinu Natural 95.

Ze serveru ceskybenzin.cz, který přináší aktuální výši cen pohonných hmot v krajích, je jasné, že v Praze je nejdražší benzínkou OMV na Praze 4, která nabízí litr benzinu Natural 95 za 35,90.

Nejvíce si v Česku za litr Naturalu 95 účtuje Benzina plus v Šumperku, 36,20, nejméně si pak účtuje do statistiky zahrnutá firma Statoil v Moravskoslezském kraji, 29,30 korun za litr.

Hranici 36 korun se benzin blíží v Plzeňském a Královéhradeckém kraji.

Zdražení

Benzin v tomto týdnu zdražil o 56 haléřů na 33,91 Kč za litr a nafta o 49 haléřů na 33,32 Kč, uvedla společnost CCS. Se zpožděním se tak projevilo zdražení ropy z minulého týdne na téměř 120 dolarů za barel. Ropa zdražovala kvůli politické a ekonomické nejistotě v arabském světě, odkud se podstatná část suroviny dováží do Evropy.

Výhled není příznivý ani pro příští týden, kdy mají ceny pohonných hmot nadalé růst. Může za to skokové zdražení ceny způsobené politickou a ekonomickou nestabilitou zemí dodávajících ropu.

Lidovky.cz

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.