Pondělí 3. srpna 2020svátek má Miluše 19 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Eurovia: Soud potvrdil, že dálnice D47 byla předána

Zvlnění dálnice, ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvlnění dálnice, ilustrační foto | foto: ČTK

PRAHA Rozhodčí soud při Hospodářské komoře ČR a Agrární komoře ČR podle stavební firmy Eurovia CS potvrdil její právní názor o tom, že stavba dálnice D47 byla v minulosti předána a převzata v souladu se smlouvou o dílo.

Stavební firma a Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se několik měsíců přou o to, kdo zavinil zvlnění části dálnice u Ostravy. Vyjádření ŘSD zjišťujeme.

ČTĚTE TAKÉ:

Eurovia CS podáním žaloby letos v únoru reagovala na postup ŘSD, které v dopise ze 7. února prohlásilo, že stavba dálnice nebyla nikdy řádně dokončena a předána, a že podle názoru ředitelství je Eurovia CS v prodlení s povinností dálnici D47 předat.

Soud žalobu jako nedůvodnou zamítl

Splnění povinnosti předat stavbu je ale podle soudu natolik nepochybné, že o něm není třeba rozhodovat; proto soud z procesních důvodů nevydal rozhodnutí požadované společností Eurovia CS a žalobu jako nedůvodnou zamítl, uvedla Eurovia.

Procesním důvodem zamítnutí byla podle firmy skutečnost, že s ohledem na předložené důkazy nemůže být pochyb o předání a převzetí, a je tedy bezpředmětné, aby o této otázce jednal soud.

Soud podle firmy potvrdil, že vztah mezi ŘSD jako investorem a Eurovií CS jako zhotovitelem díla se musí řídit režimem vytýkání vad a jejich odstraňování v rámci standardního reklamačního řízení.

Reklamovaný úsek dálnice je zhruba devět kilometrů dlouhý. Podle ŘSD vznikla většina vad mimo jiné i použitím nekvalitního podkladového materiálu. Úsek postavilo za 4,3 miliardy Kč konsorcium firem v čele se společností ODS-Dopravní stavby Ostrava, jíž v roce 2009 převzala Eurovia CS.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

,

Pizingerová: Mé těhotenství je jako příbalový leták, mám všechny symptomy

Vendula Pizingerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Začátkem roku Vendula Pizingerová oslavila osmačtyřicítku a také zjistila, že čeká dítě. Těhotenství oznámila na...

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ostravský neurolog David Školoudík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

KOMENTÁŘ: Rusko má problém. Vidíme do vaší ambasády, dala najevo BIS

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vypovězením diplomatů-špionů Andreje Končakova a Igora Rybakova formálně skončila ricinová aféra ruské ambasády. Ať si...

Hledáme 20 testerek balíčku dětské kosmetiky od Oriflame! Nechte si ho poslat právě vy
Hledáme 20 testerek balíčku dětské kosmetiky od Oriflame! Nechte si ho poslat právě vy

Dopřejte svému děťátku jemnou péči s kosmetikou Baby O, která je z 95 % přírodní. 20 z vás ji pošleme rovnou do schránky.