Čtvrtek 2. července 2020svátek má Patricie 25 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Eurovia: Soud potvrdil, že dálnice D47 byla předána

Zvlnění dálnice, ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvlnění dálnice, ilustrační foto | foto: ČTK

PRAHA Rozhodčí soud při Hospodářské komoře ČR a Agrární komoře ČR podle stavební firmy Eurovia CS potvrdil její právní názor o tom, že stavba dálnice D47 byla v minulosti předána a převzata v souladu se smlouvou o dílo.

Stavební firma a Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) se několik měsíců přou o to, kdo zavinil zvlnění části dálnice u Ostravy. Vyjádření ŘSD zjišťujeme.

ČTĚTE TAKÉ:

Eurovia CS podáním žaloby letos v únoru reagovala na postup ŘSD, které v dopise ze 7. února prohlásilo, že stavba dálnice nebyla nikdy řádně dokončena a předána, a že podle názoru ředitelství je Eurovia CS v prodlení s povinností dálnici D47 předat.

Soud žalobu jako nedůvodnou zamítl

Splnění povinnosti předat stavbu je ale podle soudu natolik nepochybné, že o něm není třeba rozhodovat; proto soud z procesních důvodů nevydal rozhodnutí požadované společností Eurovia CS a žalobu jako nedůvodnou zamítl, uvedla Eurovia.

Procesním důvodem zamítnutí byla podle firmy skutečnost, že s ohledem na předložené důkazy nemůže být pochyb o předání a převzetí, a je tedy bezpředmětné, aby o této otázce jednal soud.

Soud podle firmy potvrdil, že vztah mezi ŘSD jako investorem a Eurovií CS jako zhotovitelem díla se musí řídit režimem vytýkání vad a jejich odstraňování v rámci standardního reklamačního řízení.

Reklamovaný úsek dálnice je zhruba devět kilometrů dlouhý. Podle ŘSD vznikla většina vad mimo jiné i použitím nekvalitního podkladového materiálu. Úsek postavilo za 4,3 miliardy Kč konsorcium firem v čele se společností ODS-Dopravní stavby Ostrava, jíž v roce 2009 převzala Eurovia CS.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

,

Pizingerová: Mé těhotenství je jako příbalový leták, mám všechny symptomy

Vendula Pizingerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Začátkem roku Vendula Pizingerová oslavila osmačtyřicítku a také zjistila, že čeká dítě. Těhotenství oznámila na...

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ostravský neurolog David Školoudík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

KOMENTÁŘ: Rusko má problém. Vidíme do vaší ambasády, dala najevo BIS

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vypovězením diplomatů-špionů Andreje Končakova a Igora Rybakova formálně skončila ricinová aféra ruské ambasády. Ať si...