23. února 2012 16:55 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Eurovia se brání. Spustila web o sporech s ŘSD

Zvlnění dálnice, ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvlnění dálnice, ilustrační foto | foto: ČTK

PRAHA Stavební společnost Eurovia spustila internetové stránky, které se týkají výstavby dálnice D47. Její úsek u stavební firmy reklamuje Ředitelství silnic a dálnic kvůli desítkám nedostatků, zejména zvlněné vozovce. O spuštění webu www.pravdaod47.cz informovala v tiskové zprávě.

Podle mluvčí Eurovie Petry Kučerové se web primárně zaměřuje na fakta týkající se všech medializovaných aspektů výstavby dálnice D47.

Vývoj kauzy D47 u Ostravy

D47

"Stránky dále popisují také dosavadní nestandardní a medializovaný průběh reklamačního sporu společnosti Eurovia CS s Ředitelstvím silnic a dálnic. Stánky uvádí na pravou míru nepřesnosti šířená Ředitelstvím silnic a dálnic," uvedla.

ŘSD reklamuje devítikilometrový úsek mezi Bohumínem a Ostravou, kde údajně zjistilo 901 vad mimo jiné vzniklých použitím nekvalitního podkladového materiálu. ŘSD tvrdí, že škody na dálnici jsou v řádech stamilionů korun.

ČTĚTE TAKÉ:

Podle Eurovie ovšem škody dosahují jen 125 milionů korun. Taková částka představuje zhruba tři procenta z celkových nákladů, což je podle ředitele firmy Martina Borovky obvyklé riziko, se kterým se počítá. Eurovia tvrdí, že většinu údajných vad způsobilo ŘSD špatnou nebo nedostatečnou údržbou.

ČTK, Lidovky.cz

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?