Neděle 15. prosince 2019svátek má Radana, Radan 9 °C občasný déšť Předplatné LN

Diskuse k článku: Exšéf Českých drah Zelený se soudí. Nedostal sedmimilionový zlatý padák

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 5
  • Poslední: 28.10.2015 1:01
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Gandy 21.10.2015 8:40

13. 9. 2014

Podání podnětů k prošetření podvodů anekalého jednání ve věcech:

1. Podezřenína podvodné jednání a krytí v tzv. konkurenční doložce bývalého GŘ Českých drah, a. s. Ing. D. Zeleného ve stádiupokusu spolu s řed. pers. odboru JUDr. I. Veselým,řed. práv. odboru JUDr. D. Kovalčíkovou a případně dalších osob v organizovanéskupině.

2. Podezřenína podvodné a nekalé jednání firmy OREDO v systému IREDO spoluovládanébývalým GŘ drah při prodeji vlakových jízdenek pro vlaky ČDna pokladnách ČD.

Na základu telefonátu a e-mailu ze dne 12. 9. 2014 s JUDr.J. Králem (Odborinterního auditu a kontroly GŘ ČD, a. s.), kdy jsem mu podrobně vylíčili a popsali v čemspatřujeme podezření na podvodné jednání a krytí v tzv. konkurenční doložce bývalého GŘ Českých drah, a. s. Ing. D. Zeleného ve stádiu pokusu spolu s …a na podvodné a nekalé jednání firmy OREDO v systému IREDO …doplňujemedále a odvoláváme se i na podané TO, které je součástí našich Podání podnětů k prošetření podvodů a nekalého jednání .

Gandy 21.10.2015 8:45

K bodu 1.

,,Pokud jde osamotné uzavření předmětné dohody o konkurenční doložce a její platnost aúčinnost nelze jednoznačně říci, zda je platná či nikoliv, což ostatněkonstatovala i JUDr. Daniela Kovalčíková,ředitelka odboru právního Českých draha. s., kdy pro oba právní názory lze nalézt relevantní právní argumentaci,orgán činný v trestním řízení tak nemůže předpokládat neplatnost tétodohody a už vůbec ne skutečnost, že jejím uzavřením se pachatel připravoval čisnad pokusil nezákonně vylákat finanční prostředky společnosti České dráhy a.s.. Pokud jde o podmínky, za kterých byla předmětná dohoda uzavřena, pak rovněžodpovídají zákonných požadavkům. Ze všech shora uvedených důvodů je tak nutno konstatovat,že závěr učiněný policejním orgánům byl učiněn v souladu se zákonem,, (z dopisu  ve Věci - TO oznamovatele ... ze dne  9. 5. 2014 - vyrozumění státní zástupkyně, dne 1. 9. 2014, O ZN 338/2014 - 20, vyřízené doz. státní zástupkyní JUDr. ZuzanouBeňovou z OSZ pro Prahu 1).

Gandy 21.10.2015 8:47

Ze zjištěných faktů jasně plyne propojení osy Zelený - Veselý - Kovalčíková, kdypersonální odbor (Veselý)při smlouvě o ,,konkurenčnídoložce,, spolupracoval s právním odborem (Kovalčíková) a jako právníksi  soudružka ředitelka musela býtvědoma, že pokud není tato smlouva projednána a následně schválena kontrolnímorgánem, tedy DOZORČÍ RADOU Českých drah s.r.o. je neplatná,protože nemůže v právním státu podřízený ,, udělat,,  pravomocnou, tedy platnou pracovní smlouvuvčetně dodatků svému nadřízenému bez projednání a hlavně schválení nezávislým orgánem, tedy buď DR nebo i přímým nadřízeným generálníhoředitele drah a to je ministr dopravy (MD), který i jak prohlásilv médiích dokonce toto zakázal.

Navíc smlouva o konkurenčnídoložce byla podle všech indicií uzavřena dodatečně až v okamžiku,kdy bylo jasné, že Zelený končí, co by generální ředitel drah, protože jinak bybyl dostatek času na její projednání a schválení DR a jen ,,kamarádi soudruzi,, čekali jestli jejich podvod projde činikoliv.

Gandy 21.10.2015 8:48

,,Kamarádi soudruzi,, (Zelený, Veselý, Kovalčíková) okolo drah se vždynějak domluví. Příkladem nám může být předchozí soudní spor, kdy nakonec došlok mimosoudnímu vyrovnání, korupční nákup zpočátku nefunkčních PENDOLIN auzavření dodatečné smlouvy na ND, které policie ,,odflákla,, tím, že trestnýčin se nestal, kdy podobný korupční rukopis nese tzv. ,,Servisní podporaletadel CASA,,, kdy také zakázka byla korupčně rozdělena na nákup a následnýservis, který jen do roku 2013 měl stát daňové poplatníky téměř jednu miliardukorun a nebýt novinářů, by OMNIPOL propojený s Hávou a Kalouskemjen,,neokradl,,  daňové poplatníky jen ozhruba něco přes 200 milionů korun a do dnešního dne  zřejmě OČTŘ vůbec neprovedly kontrolu účtů apohybů peněz zbrojařské firmy OMNIPOL a tedy berte to jako podnět.

Gandy 21.10.2015 8:49

K bodu 2.

 

Nejnovějším ,,hitem,, je systém IREDO, kdycena jednosměrné jízdenky na cestu tam a zpět vyjde od této firmy(OREDO)levněji na pokladnách ČD, než cesta se zpáteční jízdenkou ČD na stejné trati.Za tím vším stojí bývalý generální ředitel drah spolu se soukromou firmou OREDO, která takto působí proPardubický a Královehradecký kraj a ,,odsává,, tak finanční prostředky ČD (tedyi z kapes daňových poplatníku), které pak chybějí, třeba na méně vytíženétratě, které se pak i třeba ruší a podkopává se tak veřejný zájem v dopravníobslužnosti našich spoluobčanů a také nás to samozřejmě víc stojí, jako daňovépoplatníky, kdy všichni i ti, co nejezdí, dotují i takto se prohlubující seztrátu ČD. Pro Vaši informaci jedna z konkurenčních firem REGIOJET naželezničních tratích vůbec tento systém IREDOnenabízí, aby eventuálně tlačila cenu jízdného také dolů, jak je to presentováno u cenjízdného ČD a i v tom vidíme nekalousoutěž.

Premium

Zoufale jsme se snažili postřeleného muže zachránit, líčí lékař z Ostravy

Hrudní chirurg Marcel Mitták | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Hrudní chirurg Marcel Mitták z Fakultní nemocnice Ostrava se snažil s týmem zdravotníků zachránit jednoho z těžce...

Premium

Na Gottově pohřbu jsem se bál, že spáchám atentát na Zemana, říká Strach

Jiří Strach | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Každý se ho ptá na Anděla Páně 3. Jiří Strach ale trpělivě vysvětluje, že to nezáleží jen na něm. „Rozhodujeme o tom...

Premium

Zalepili matce prsa, aby nemohla kojit. Při příbězích z Osvětimi pláče i průvodce

Průvodce Lukáš Lev | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lukáš Lev provází v koncentračních táborech a popisuje nacistická zvěrstva. Jeho babička si však stála za tím, že za...