Pondělí 18. ledna 2021svátek má Vladislav -4 °C sněžení Předplatné LN

Diskuse k článku

Exšéf Českých drah Zelený se soudí. Nedostal sedmimilionový zlatý padák

Někdejší ředitel Českých drah Dalibor Zelený se u soudu domáhá toho, aby mu jeho bývalý zaměstnavatel vyplatil odstupné. Tvrdí, že na něj má podle konkurenční doložky nárok po svém odvolání z funkce loni v únoru. České dráhy ale oponují, že doložku neschválily.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Holcman 28.10.2015 1:01

:-) Nedostal ho? Tak, at si skoci bez padaku treba do vlastni perdele.

J. Bašík 21.10.2015 9:30

Mohl by mi někdo vysvětlit, proč se tady konkurenční doložka nazývá ZLATÝM PADÁKEM?

Pokud má autor všech pět pohromadě a nechce jen lákat na titulek, měl by vědět, že zlatý padák je odstupné. Konkurenční doložka je něco uplně jiného...

J. Lea 21.10.2015 8:40

13. 9. 2014

Podání podnětů k prošetření podvodů anekalého jednání ve věcech:

1. Podezřenína podvodné jednání a krytí v tzv. konkurenční doložce bývalého GŘ Českých drah, a. s. Ing. D. Zeleného ve stádiupokusu spolu s řed. pers. odboru JUDr. I. Veselým,řed. práv. odboru JUDr. D. Kovalčíkovou a případně dalších osob v organizovanéskupině.

2. Podezřenína podvodné a nekalé jednání firmy OREDO v systému IREDO spoluovládanébývalým GŘ drah při prodeji vlakových jízdenek pro vlaky ČDna pokladnách ČD.

Na základu telefonátu a e-mailu ze dne 12. 9. 2014 s JUDr.J. Králem (Odborinterního auditu a kontroly GŘ ČD, a. s.), kdy jsem mu podrobně vylíčili a popsali v čemspatřujeme podezření na podvodné jednání a krytí v tzv. konkurenční doložce bývalého GŘ Českých drah, a. s. Ing. D. Zeleného ve stádiu pokusu spolu s …a na podvodné a nekalé jednání firmy OREDO v systému IREDO …doplňujemedále a odvoláváme se i na podané TO, které je součástí našich Podání podnětů k prošetření podvodů a nekalého jednání .

J. Lea 21.10.2015 8:45

K bodu 1.

,,Pokud jde osamotné uzavření předmětné dohody o konkurenční doložce a její platnost aúčinnost nelze jednoznačně říci, zda je platná či nikoliv, což ostatněkonstatovala i JUDr. Daniela Kovalčíková,ředitelka odboru právního Českých draha. s., kdy pro oba právní názory lze nalézt relevantní právní argumentaci,orgán činný v trestním řízení tak nemůže předpokládat neplatnost tétodohody a už vůbec ne skutečnost, že jejím uzavřením se pachatel připravoval čisnad pokusil nezákonně vylákat finanční prostředky společnosti České dráhy a.s.. Pokud jde o podmínky, za kterých byla předmětná dohoda uzavřena, pak rovněžodpovídají zákonných požadavkům. Ze všech shora uvedených důvodů je tak nutno konstatovat,že závěr učiněný policejním orgánům byl učiněn v souladu se zákonem,, (z dopisu  ve Věci - TO oznamovatele ... ze dne  9. 5. 2014 - vyrozumění státní zástupkyně, dne 1. 9. 2014, O ZN 338/2014 - 20, vyřízené doz. státní zástupkyní JUDr. ZuzanouBeňovou z OSZ pro Prahu 1).

J. Lea 21.10.2015 8:47

Ze zjištěných faktů jasně plyne propojení osy Zelený - Veselý - Kovalčíková, kdypersonální odbor (Veselý)při smlouvě o ,,konkurenčnídoložce,, spolupracoval s právním odborem (Kovalčíková) a jako právníksi  soudružka ředitelka musela býtvědoma, že pokud není tato smlouva projednána a následně schválena kontrolnímorgánem, tedy DOZORČÍ RADOU Českých drah s.r.o. je neplatná,protože nemůže v právním státu podřízený ,, udělat,,  pravomocnou, tedy platnou pracovní smlouvuvčetně dodatků svému nadřízenému bez projednání a hlavně schválení nezávislým orgánem, tedy buď DR nebo i přímým nadřízeným generálníhoředitele drah a to je ministr dopravy (MD), který i jak prohlásilv médiích dokonce toto zakázal.

Navíc smlouva o konkurenčnídoložce byla podle všech indicií uzavřena dodatečně až v okamžiku,kdy bylo jasné, že Zelený končí, co by generální ředitel drah, protože jinak bybyl dostatek času na její projednání a schválení DR a jen ,,kamarádi soudruzi,, čekali jestli jejich podvod projde činikoliv.

J. Lea 21.10.2015 8:48

,,Kamarádi soudruzi,, (Zelený, Veselý, Kovalčíková) okolo drah se vždynějak domluví. Příkladem nám může být předchozí soudní spor, kdy nakonec došlok mimosoudnímu vyrovnání, korupční nákup zpočátku nefunkčních PENDOLIN auzavření dodatečné smlouvy na ND, které policie ,,odflákla,, tím, že trestnýčin se nestal, kdy podobný korupční rukopis nese tzv. ,,Servisní podporaletadel CASA,,, kdy také zakázka byla korupčně rozdělena na nákup a následnýservis, který jen do roku 2013 měl stát daňové poplatníky téměř jednu miliardukorun a nebýt novinářů, by OMNIPOL propojený s Hávou a Kalouskemjen,,neokradl,,  daňové poplatníky jen ozhruba něco přes 200 milionů korun a do dnešního dne  zřejmě OČTŘ vůbec neprovedly kontrolu účtů apohybů peněz zbrojařské firmy OMNIPOL a tedy berte to jako podnět.

J. Lea 21.10.2015 8:49

K bodu 2.

 

Nejnovějším ,,hitem,, je systém IREDO, kdycena jednosměrné jízdenky na cestu tam a zpět vyjde od této firmy(OREDO)levněji na pokladnách ČD, než cesta se zpáteční jízdenkou ČD na stejné trati.Za tím vším stojí bývalý generální ředitel drah spolu se soukromou firmou OREDO, která takto působí proPardubický a Královehradecký kraj a ,,odsává,, tak finanční prostředky ČD (tedyi z kapes daňových poplatníku), které pak chybějí, třeba na méně vytíženétratě, které se pak i třeba ruší a podkopává se tak veřejný zájem v dopravníobslužnosti našich spoluobčanů a také nás to samozřejmě víc stojí, jako daňovépoplatníky, kdy všichni i ti, co nejezdí, dotují i takto se prohlubující seztrátu ČD. Pro Vaši informaci jedna z konkurenčních firem REGIOJET naželezničních tratích vůbec tento systém IREDOnenabízí, aby eventuálně tlačila cenu jízdného také dolů, jak je to presentováno u cenjízdného ČD a i v tom vidíme nekalousoutěž.

M. Frank 21.10.2015 7:20

A tento vyžírka Šlechtovi s Ištvánem nevadí?  Když řídil dráhy, dovedl je k rekordní ztrátě, pak ho tam vrátila vláda bez mandátu a on chce za to 7 milionů? Měl by uhradit státu těch 10 miliard, které jako manažer drah prodělal.

J. Bašík 21.10.2015 9:25

NIc proti, ale i pro vyžírky jak vy říkáte platí zákony. Pokud měl skutečně podepsanou konkurenční doložku, musí být vyrovnána. A to ať tam byl měsíc nebo 40 let.  Morální rovina problému je jiná věc...

S. Vor 20.10.2015 20:42

Dalibor vypadá nějak podezřele mladě (ne,že bych mu to nepřál,ale možná je ta fotka staršího data).Uznávám,že na studentky blondýnky na které měl slabost něco stojí i když už to nejsou studentky blondýny.Takovej Nouza je na pohled starší a strápenej jak oficír.:-)))))))))))

M. Binis 20.10.2015 20:42

Za co ??Ty zlatý padáky - zrušit zákonem !

J. Bašík 21.10.2015 9:28

A pochopil jste o CO tady nazval "pan novinář" zcela nesmyslně ZLATÝM PADÁKEM? Pochybuji. Tady se jedná o konkurenční doložku. Ta vám zakazuje pracovat v oboru po vymezený čas, když opustíte pův. zaměstnavatele. Může to být regulérní požadavek, ale také musí být regulérně zaplacen. Takže tohle není žádný zlatý padák, ale zákonná možnost jak si pojistit únik informací.::

Vy ...zákone :))))))

J. Kodeš 20.10.2015 20:20

zelený= svinka na peníze danových poplatníků


Jednoduchý trik. Vědci našli nejlepší způsob, jak si získat přátelství kočky

Prémium, kočka, jak vytvořit vztah | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Majitelé koček dobře vědí, jak je s nimi někdy těžké pořízení. Umí dělat naschvály, jsou tvrdohlavé nebo nás prostě...

TEST olejů: nejhorší je kokosový, zdravější je i sádlo

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na smažení a fritování, do salátů, omáček i dresinků... Do velkého srovnání olejů a tuků jsme vybrali dvacet výrobků....

Život s Ester. Není úplně málo komplikovaná, přiznává trenér Bank

Trenér Tomáš Bank má velký podíl na lyžařských úspěších Ester Ledecké. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je to už pět let, co od svého bratra Ondřeje přesedlal jako trenér k Ester Ledecké. Dovedl ji k olympijskému zlatu v...