Čtvrtek 28. května 2020svátek má Vilém 15 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Flirtovací vagony v metru neuspěly. Cestující o ně nemají zájem

Každou sobotu budou na trase metra A jezdit komunikační vagony. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Každou sobotu budou na trase metra A jezdit komunikační vagony. | foto: MAFRA: Tomáš Krist

PRAHA "Že bych tady jako měla někoho balit?" vyděsila se třiadvacetiletá Bára, která jela metrem na Hradčanskou. Soudě podle nechápavých reakcí cestujících pražský dopravní podnik s "metrem pro nezadané" narazil. Jak se přesvědčila redaktorka serveru Lidovky.cz, lidé o flirtovacích "komunikačních vagonech" neměli ani tušení.

Sobotu a trasu metra A zvolili organizátoři cíleně a vlastně správně. Jen málokdo by se chtěl seznamovat v přeplněném voze bez nedostatku vzduchu, trasa A je totiž nejméně vytíženou linkou pražského metra. Podle instrukcí na letáku stačilo odpočítat vozy soupravy a nastoupit do toho třetího.

Člověk by čekal na peronu zkoumavé pohledy lidí, kteří čekají na okamžik, kdy se za nimi zavřou dveře, aby se spolu mohli začít bavit. Nic takového se však nedělo.

ČTĚTE TAKÉ

Obrázek byl stejný jako během jiných sobotních dopolední. Lidé zadumaní do svých myšlenek si třetí vagon zvolili zcela náhodně a okamžitě po nastoupení hledali po kapsách mobilní telefon.

Když mlčí i revizor

"Komunikační vagony" zklamaly. Nahradit elektronické formy komunikace mluveným slovem se jim nepodařilo. Ze stanice Želivského do zastávky Jiřího z Poděbrad totiž nikdo nepromluvil, dokonce i revizor jen mlčky ukazoval odznak při vyžádání jízdních dokladů.

Banner upozorňující na

Banner upozorňující na "komunikační vagony" u eskalátorů stanice Jiřího z Poděbrad.

Pozornost v komunikačním vagonu věnovali cestující mobilním telefonům.

Pozornost v komunikačním vagonu věnovali cestující mobilním telefonům.

"Vím, že se dneska ta akce spouští, ale netuším, který z vagonů to má vlastně být. Mluvilo se o posledním. Kdybych to měl ale srovnat, nejvíc ruchu bylo v tom prvním," řekl revizor. Cestující, kteří se o akci nedozvěděli z médií, jsou odkázáni na plakát umístěný u eskalátorů. Třetí "komunikační" vůz se totiž od ostatních nijak neliší.

Aby mě pustili sednout...

Ani samotná myšlenka "metra pro nezadané" mnoho úspěchu u cestujících nevyvolala. "Nejlíp se seznamuji v hospodě nebo klubu. Randit do metra bych nechodil," řekl dvaatřicetiletý Jakub, který nastoupil na Můstku. A ani důchodkyně Miroslava nebyla myšlenkou nijak nadšená, je prý ráda už jen za to, když ji pustí sednout.

Anketa

Líbí se vám nápad „komunikačního vagonu“?

Ano, je příjemné si zkrátit cestu povídáním. 2165
Ne, je to obtěžující a zbytečné. 1556
Nevím, je mi to jedno. 608

Autorku tohoto článku při cestě komunikačním vagonem také nikdo neoslovil. Vlastně jen nějaký muž, když viděl fotoaparát, nabídl jeden z pohledů, co držel v ruce. Bylo na něm vycházející slunce nad mořem. Kdo by ale na jeho rubu čekal telefonní číslo, zklamal by se. Napsal na něj báseň o Ježíši. Zdá se, že potenciál komunikačních vagonů využili jen jehovisté...

Pohled od spolucestujícího.

Pohled od spolucestujícího.

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....