6. října 2014 17:38 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Podívejte se na nově otevřený Trojský most: provoz začal kolonami

Tunelový komplex Blanka po dokončení stavební části v září 2014. Trojský most. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tunelový komplex Blanka po dokončení stavební části v září 2014. Trojský most. | foto: MAFRA - Michal Šula

PRAHA Pondělí bylo prvním “ostrým“ dnem Trojského mostu, který je součástí tunelového komplexu Blanka. Po stavbě za 1,3 miliardy se poprvé projela auta i tramvaje. Hned v první den čekali řidiči jedoucí přes most v kolonách.

Přemostění Vltavy mezi pražskými Holešovicemi a Trójou je jakýmsi předvojem tunelového komplexu Blanka. Pro Pražany se most otevřel v pondělí.

Ale hned dopoledne se řidiči potýkali s problémy. Kolony se podle dispečerky Ústředního automotoklubu utvořily v ulici Pod Lisem na trojském břehu u nájezdu na most. Na holešovickém nájezdu se prý sice kolony netvořily, auta však stála v ulici Vrbenského v Holešovicích.

V Praze se otevřel Trojský most.
Na slavnostní otevření mostu se šly podívat rodiny s dětmi.
Stavaři odpovídali na zvídavé dotazy prvních návštěvníků.
Od pondělí je vstup už povolený.

Praha původně plánovala, že most bude stát 400 milionů korun, cena se ale nakonec vyšplhala na více než 1,3 miliardy. Celý tunelový komplex vyjde na 36,9 miliardy korun. Podle slibu Prahy se jím první řidiči projedou 2. prosince. Původně měl přitom sloužit už v roce 2011.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz