31. ledna 2013 12:48 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Google nabízí vyhledávání ve spojích pražské hromadné dopravy

Pražská tramvaj - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pražská tramvaj - ilustrační foto. | foto: ČTK

PRAHA Česká pobočka internetové firmy Google spustila na svých mapách možnost vyhledávání dopravního spojení v pražské hromadné dopravě. Služba bude dostupná pro mobilní telefony i počítače.

"Služba je určená zejména pro turisty a mladé lidi," uvedl generální ředitel Dopravního podniku hlavního města Prahy Milan Křístek. Podle něj dopravní podnik nenahrazuje vlastní aplikaci na svých stránkách, která bude dál fungovat.

Google již více než rok vyhledávání MHD na svých mapách nabízí v Brně. V Praze bylo nutné používat jiné aplikace, jako je státem podporovaný informační systém IDOS nebo služba dopravního podniku. Ty ale byly pouze v českém jazyce, což mohl být pro turisty problém.

ČTĚTE TAKÉ:

"Máme velký zájem službu dál rozšiřovat do dalších českých měst," uvedl produktový manažer Google Florian Goerisch. Žádná další česká města ale v současnosti nejsou připravená.

Na mapách ve vyhledávání trasy přibylo nové tlačítko, které po zadání výchozí a cílové destinace, preferovaného dopravního prostředku a času najde spojení veřejnou dopravou. Služba v mobilních telefonech bude dostupná nejen pro Android, ale i pro jiné platformy včetně iOS od Apple.

Veřejná doprava v mapách Google v současnosti funguje ve zhruba 500 městech a zahrnuje jeden milion zastávek a stanic. Je dostupná v 60 jazycích včetně češtiny.

Lidovky.cz, ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.