21. listopadu 2011 16:56 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Holidays Czech Airlines budou létat pro Islanďany

Letadlo (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlo (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA  Dva letouny charterové společnosti HOLIDAYS Czech Airlines dnes začly létat na vybraných pravidelných linkách islandské společnosti Iceland Express. Na spolupráci, která bude trvat do konce dubna 2012, se již obě společnosti smluvně dohodli.

"První komerční lety s klienty Iceland Express směřující na mezinárodní letiště Keflavík u Reykjavíku byly již dnes vypraveny z Londýna a Berlína," sdělila serveru lidovky.cz mluvčí skupiny České aerolinie Hana Hejsková.

ČTĚTE TAKÉ:

Letouny HOLIDAYS Czech Airlines budou mít podle ní základnu na mezinárodním letišti Keflavík u Reykjavíku a budou nasazovány na pravidelné linky Iceland Express do španělského Alicante, Berlína-Schönefeldu, dánského Billundu, Kodaně, Krakova, Londýna-Gatwicku a Varšavy.

Pro islandského partnera budou HOLIDAYS Czech Airlines operovat se čtyřmi kompletními posádkami. Do celé zakázky se zapojí i další firma ze skupiny České aerolinie, Czech Airlines Technics. Technickou údržbu letounů budou totiž podle Hejskové zajišťovat pracovníci Czech Airlines Technics, jejíž mechanici budou také působit na letišti v Keflavíku.

Iceland Express je islandská společnost zajišťující pravidelnou leteckou přepravu do více než 20 destinací v Evropě a Severní Americe. Společnost byla založena v únoru 2003. Zaměstnává kolem 120 pracovníků. Přepravu zajišťuje ve spolupráci s evropskými leteckými společnostmi.