20. června 2017 18:58 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Hořící kamion zastavil na šest hodin dálnici D46, škoda činí 8,5 milionů

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto. | foto: tydenikpolicie.cz

PROSTĚJOV Dopravu na dálnici D46 u Olšan na Prostějovsku směrem na Vyškov uzavřel v úterý před polednem na více než šest hodin požár návěsu kamionu. Kamion převážel autosedačky do luxusních vozů, škoda dosáhla asi 8,5 milionu korun. Vůz zastavil pod mostem, takže oheň poškodil i most nad hořícím kamionem, řekla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

„Výše škody byla předběžně odhadnuta na 8,5 milionu korun. Příčinou vzniku požáru byla technická závada na nápravě návěsu,“ uvedla Hacsiková. Kamion byl podle ní naložený autosedačkami pro luxusní vozy, které byly uložené v plastových přepravkách. „Před příjezdem hasičů s plameny bojoval přenosnými hasicími přístroji řidič kamionu, který se lehce zranil. Hasiči ho ošetřili na místě,“ uvedla.

Na místo byla po uhašení návěsu povolána specializovaná firma,která náklad přeložila do jiného vozu. „Náklad byl uvnitř ještě místy žhavý, proto hasiči dohašovali ohniska,“ uvedla Hacsiková. Řidič hořící kamion zaparkoval pod mostem, takže hasiči zároveň chladili mostní konstrukci.

Převážené sedačky byly uložené v plastových přepravkách.
Požár zastavil dopravu na víc než šest hodin.

Nehoda se stala na 28. kilometru dálnice na trase z Olomouce na Vyškov. Policisté dopravu odkláněli přes Olšany. Podle informací Ředitelství silnic a dálnic ČR byl provoz plně obnoven po 18:00. Na dálnici se mezitím tvořily dlouhé kolony již od Olomouce.

V Olomouckém kraji je to za poslední dva dny druhá nehoda, která zastavila dopravu na dálnici. V pondělí byla na pět hodin uzavřena dálnice D35 u Litovle. Při nehodě autobusu se tam zranilo 24 lidí.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!