25. září 2013 15:19 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Hyundai a Kia svolávají do servisu přes 600 tisíc aut, kvůli brzdám

Paráda pro méně náročné: Hyundai Elantra | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Paráda pro méně náročné: Hyundai Elantra | foto: Reprofoto

SOUL Největší jihokorejská automobilka Hyundai Motor a její dceřiná společnost Kia Motors svolávají v Jižní Koreji do servisů více než 660 000 vozů. Automobilky uvedly, že je u těchto aut nutné vyřešit problém související s brzdami a dodaly, že opatření možná rozšíří i na další země. Automobilky už dříve kvůli stejnému problému svolaly přes 1,8 milionu vozů ve Spojených státech.

"Další auta hodláme ještě svolat v dalších zemích, a to v souladu s tamními regulačními předpisy," uvedl Hyundai. Firma dodala, že konečná podoba těchto opatření ještě nebyla stanovena. Rovněž Kia podle agentury Reuters uvažuje o svolávání aut v dalších zemích.

ČTĚTE TAKÉ:

Hyundai tvoří společně s firmou Kia pátého největšího výrobce automobilů na světě. Hyundai v listopadu 2008 oficiálně zahájil sériovou výrobu osobních aut v Nošovicích na Frýdecko-Místecku, zatímco Kia spustila v prosinci 2007 sériovou výrobu osobních aut u slovenské Žiliny.

Šéf společnosti Hyundai Čong Mong-ku se v poslední době snaží omezit růst výroby a zaměřit se na větší kontrolu kvality. Automobilka Hyundai loni v průzkumu kvality společnosti J.D. Power klesla na 18. příčku z 11. místa v předchozím roce.

ČTK, Lidovky.cz