14. července 2013 19:00 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Odbavení zavazadel z domova? Novou službu nabízí aerolinky Iberia

Španělská letecká společnost Iberia. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Španělská letecká společnost Iberia. | foto: ČTK/AP

MADRID Španělské aerolinky Iberia spustily na internetu službu MyBagTag, kde si mohou cestující sami stáhnout a vytisknout visačku na své zavazadlo. Iberia je tak vůbec první leteckou společností na světě, která podobnou službu cestujícím nabídla.

Cílem služby je urychlení odbavení cestujících na letišti. Píše o tom na svých internetových stránkách TravelDailyNews.com.

Letiště Praha (ilustrační foto)

Zákazníci, kteří si zvolí odbavení na internetu, zde mohou rovněž zadat počet svých zavazadel a stáhnout si a vytisknout visačku, kterou připevní na své zavadlo. Opětovně použitelný obal na visačku si mohou vyzvednout na jakémkoliv španělském letišti. Na letišti pak cestující nemusí vystát dlouhou frontu na odbavení zavazadla, ale své zavazadlo pouze odevzdá u speciální přepážky.

Větší flexibilita a komfort při odbavení

Službu zatím mohou využít jen cestující na vnitrostátních linkách. Firma ji však chce brzy rozšířit i pro lety po Evropě a do zámoří. Časem by se měla rozšířit i na lety s přestupem.

Hlavní výhodou služby je podle aerolinek větší flexibilita a komfort při odbavení zavazadla. Zákazníci si mohou odbavit své zavazadlo prakticky kdekoliv, kde je připojení na internet. Použití služby má výrazně zkrátit dobu čekání na letišti.

K tématu

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!