3. července 2014 6:00 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Jak se cítí pasažér letadla? Aerolinkám to prozradí ‚deky štěstí‘

Děky štěstí by měly ukázat, jak se cestující v letadle cítí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Děky štěstí by měly ukázat, jak se cestující v letadle cítí. | foto: Zdroj: YouTube.com

Co si cestující myslí nebo jak se cítí, za chvíli nemusí být pro personál aerolinek žádným tajemstvím. Pomocí moderních technologií může být pasažérovo rozložení hned vidět. Aerolinky British Airways totiž vyvinuly a otestovaly „Deky štěstí“, které reagují na náladu lidí.

Pasažéři by brzy mohli po nástupu do letadla vyfasovat senzory, které si připevní k hlavě a pak za pomocí Bluetooth začnou přenášet data do deky, jejíž součástí jsou LED diody. Pokud je přikrývka modrá, značí to, že je cestující spokojený a v pořádku. Pokud ale zčervená, nachází se pravděpodobně ve stresu a něco se mu nelíbí.

ČTĚTE TAKÉ:

Zařízení bylo poprvé vyzkoušeno na dlouhém letu z Londýna do New Yorku. V propagačním videu pak British Airways prozradily, co je pro lidi na palubě podstatné. Důležité je, aby cestující dostal dobré jídlo a byl mu vybrán kvalitní film - nejlépe vtipný. Největší spokojenosti však pasažéři dosáhli, když je nikdo nerušil a během dlouhého letu se mohli ponořit do hlubokého spánku.

„Lidé cestují stále na delší vzdálenosti a odpočinout si během letu je pro ně podstatné,“ řekl serveru mashable.com dopravní analytik Henry Harteveldt. „Abyste byli v životě úspěšní, musíte být pořádně odpočatí a aerolinky objevily, že za možnost se kvalitně v letadle vyspat lidé rádi zaplatí,“ dodává Harteveldt.

Není to poprvé, co aerolinky British Airways prováděly během letu zvláštní experiment. V červenci cestujícím například pustily sedm hodin dlouhé video cesty vlakem napříč Norskem. Video mělo působit uklidňujícím, až hypnotickým dojmem a odbourat stres, který někteří lidé mohou při letu pociťovat.

jzlJakub Zelenka

Najdete na Lidovky.cz