23. dubna 2015 10:59 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Superzakázka pro Londýn. Jak se vyrábí vlaky za 77 miliard

Vlaky společnosti Thameslink zastavují na nejfrekventovanějších londýnských... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vlaky společnosti Thameslink zastavují na nejfrekventovanějších londýnských... | foto: Michal PavecLidovky.cz

KREFELD Tratě v centru Londýna, na nichž cestují i čeští turisté, se zaplní novými vlaky. Společnost Thameslink dostane už letos v létě první soupravy, které si objednala u německého Siemensu. Jde o obří zakázku na 115 souprav.

I pro strojírenského giganta jde o výjimečný obchod. Za vlaky, které musí podle smlouvy dodat do roku 2018, dostane dvě miliardy liber. To je podle současného kursu zhruba 77 miliard korun.

Jedna se o příměstské vlaky s označením Desiro City. Každá souprava bude mít dvanáct vagónu - aby obstála kapacitním požadavkům Londýna. Nové vlaky Thameslinku budou vozit cestující ze severu i jihu metropole na centrální nádraží, jako je London Bridge či Blackfriars.

Vlaky pro Londýn s označením Desiro City vyrábí Siemens v továrně v německém...
Vlaky společnosti Thameslink zastavují na nejfrekventovanějších londýnských...

Podle plánů má vlak na zastávku přijet každé dvě až tři minuty. Kromě strojů dodá Siemens do Londýna také zabezpečovací systém, bude se starat o údržbu a postaví i nové depo nazvané Three Bridges.

Dodávka na infrastrukturu vyjde na půl miliardy liber.

Michal Pavec

Autor

Michal Pavecmichal.pavec@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!