Čtvrtek 6. května 2021svátek má Radoslav 13 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Jančura bude přetahovat 'voňavé' taxikáře. Nabízí tisícovku za dispečink

Majitel Student Agency Radim Jančura představil nové vozy své taxislužby Tick... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Majitel Student Agency Radim Jančura představil nové vozy své taxislužby Tick... | foto:  František Vlček, MAFRA

PRAHA Během pár měsíců se vozový park firmy Tick Tack Taxi ztrojnásobí. Pražská taxislužba, jejíž většinovým majitelem je Radim Jančura, proto plánuje rozsáhlé nábory řidičů. Nebude však přijímat amatéry jako dosud, ale proti svým dřívějším zásadám sáhne po profesionálních pražských šoférech.

Sto řidičů už Jančura má, dvě stě dalších musí získat. A podle všeho to nepůjde jinak než přetáhnout je od konkurence. Lákat je chce na nižší cenu dispečinku, která jeho šoféry vyjde na tisíc korun měsíčně.

Brněnský podnikatel tvrdí, že za tuto služby jeho konkurence v metropoli požaduje pět až dvacet tisíc. A k tomu ještě musí taxikář pokrýt náklady na provoz auta. „Pokud chceme řidiče získat, musíme jim nabídnout něco navíc. Snížíme jim náklady, čímž získají možnost uživit své rodiny,“ líčil Radim Jančura při představování nových vozů ve své flotile.

Objednal si dvě stovky vozů faceliftovaných Audi A6 (tento typ jezdil pro Tick Tack Taxi dosud – pozn. red.) a 600 vozů Škoda Octavia na stlačený zemní plyn. Ke zmíněné tisícovce budou jeho řidiči platit pronájem aut, včetně poplatků za wi-fi, rozhlas, servis a pojištění. Audi je vyjde měsíčně celkem na 25 tisíc, octavia na bezmála čtrnáct tisíc.

U limuzín Audi bude ještě Tick Tack Taxi po řidičích požadovat u jízd s účtem nad 200 korun sedmiprocentní provizi.

Jančurovo tvrzení o levnější nabídce zpochybnil majitel největší pražské taxislužby AAA Radiotaxi Jiří Kvasnička.

„U nás se poplatek za dispečink pohybuje mezi 3,5 až osmi tisíci měsíčně. Pronájem Škody Octavie ale vyjde jen na sedm tisíc,“ uvedl Kvasnička. V metropoli pod jeho značkou jezdí zhruba 1200 šoférů.

Největší manažerská chyba

Jančura od doby, kdy před dvěma lety vstoupil na trh pražské taxislužby, zcela překopal svoji filozofii výběru řidičů. Tehdy nabízel zaměstnanecké poměry, což se ale ukázalo jako neúměrně nákladné, navíc ani šoféři se se systémem, kdy se v autech střídali, údajně příliš nesžili.

„Byla to moje největší manažerská chyba v životě,“ připustil s odstupem Jančura. Zároveň už jeho Tick Tack nebude přijímat amatéry, ale pouze řidiče s taxikářskou licencí, ač původně šoféry „zkažené“ Prahou do svých řad nechtěl.

Majitel Student Agency Radim Jančura představil nové vozy své taxislužby Tick...
Majitel Student Agency Radim Jančura představil nové vozy své taxislužby Tick...

„Nevěřím tomu, že sto procent řidičů od konkurence jsou zloději. Lidem bez dřívějších zkušeností trvalo řadu měsíců, než se z nich stali taxikáři,“ vysvětlil podnikatel svůj názorový obrat. Řidiče hodlá ohlídat například zákaznickým tabletem, na němž si může pasažér v průběhu cesty kontrolovat projížděnou trasu. Na konci jízdy pak dostane účtenku s takzvaným Trip ID, s jehož pomocí si může následně zkontrolovat trasu a cenu.

Jančura si zakládá i na tom, jak budou jeho řidiči vypadat. „Chceme řidiče, který voní a auta, která voní. Za podmínky, které nabízíme, žádáme, aby řidiči nekradli a dělali kvalitní služby,“ shrnul Jančura.

Michal Pavec

Autor

Michal Pavecmichal.pavec@lidovky.czČlánky

Exploze viru: v domově důchodců ve Vrchlabí zabil polovinu seniorů

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tragédie v domově seniorů varuje, jak rychle se šíří nákaza koronavirem a jak smrtelná může být. Celorepublikově pak...

Randění pod rouškou. Reportérka absolvovala sedm pokusů o seznámení

Reportérka Julie Mahlerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Jestli si někoho nenajdeš, než ti bude třicet, nainstaluju ti seznamku,“ oznámila mi moje nejlepší kamarádka. Patřím...

Zavřené nezavřené restaurace. Jak vypadá zapovězený společenský život?

Rozhánění nelegální párty. Policie v lednu zasahovala na večírku v domě v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zaplněné stoly, skupinky lidí se sklenicemi vína a smích nesoucí se až na ulici. Nejde o výjev starý víc než rok, ale o...