29. září 2011 10:39 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Jančura nabral sebevědomí, chce převzít všechny expresy v zemi

Vlak společnosti RegioJet s majitelem skupiny Student Agency Radimem Jančurou | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vlak společnosti RegioJet s majitelem skupiny Student Agency Radimem Jančurou | foto: ČTK

PRAHA Společnost RegioJet odeslala ministerstvu dopravy dopis, kde deklaruje připravenost převzít provoz vlaků EC, IC, Ex na území České republiky. Tvrdí, že zajistí jejich ziskový provoz bez dotací.

V první fázi je společnost podle tiskové zprávy připravena zajistit provoz celé poloviny vlaků na trase Břeclav - Brno - Praha od prosince 2012. Podle majitele RegioJetu Radima Jančury tak stát ušetří více než 100 milionů Kč ročně a kvalita služeb zásadně vzroste.

Více o vlacích RegioJet:

Současně pak RegioJet vede jednání s německým státním dopravcem DB Bahn o provozu vlaků na trase Praha - Berlín - Hamburk. Vedení německých drah podle Jančury deklarovalo, že se rozhodne do prosince, s kterým partnerem bude na této trase spolupracovat.

RegioJet ministra v dopise informuje o tom, že provoz vlaků RegioJet na trase Praha - Ostrava - Havířov je ziskový po několika dnech, probíhá zcela bez dotací a průměrná obsazenost se pohybuje na úrovni 80 %.

České dráhy opakovaně deklarovaly, že nedokážou zajistit provoz vlaků EC, IC, Ex bez dotací, případně, že to má negativní dopad na kvalitu dalších spojů.


Lidovky.cz

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.