22. září 2011 13:31 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Jančurovy busy budou jezdit pro německé dráhy

Vlak Deutsche Bahn | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vlak Deutsche Bahn | foto: Reuters

BRNO Soukromý autobusový dopravce Student Agency bude pro německé dráhy Deutsche Bahn (DB) provozovat autobusovou linku mezi Prahou a Mnichovem. DB ji otevřou od prosince. Linka bude začleněna do systému vlakové dopravy.

Informoval o tom dnes mluvčí Student Agency Aleš Ondrůj. Spojení začne fungovat 11. prosince. "Linka pojede čtyřikrát denně v obou směrech s přímými přípoji na vlaky v Mnichově a v Praze," uvedl Ondrůj.

BRZY VYJEDOU ŽLUTÉ VLAKY

Jízdní doba je čtyři a tři čtvrtě hodiny, což je o hodinu méně, než trvá cesta vlakem. Podle Ondrůje jde o první spolupráci tohoto typu mezi DB a Student Agency.

Firma brněnského podnikatele Radima Jančury na trasu nasadí nové autobusy Fun&Relax v barevném provedení DB s označením, že linka je provozována ve spolupráci se Student Agency. Cena jízdenky začíná na 29 eurech (725 Kč), doplnil mluvčí.

Lidé si mohou jízdenku zarezervovat od listopadu prostřednictvím internetových stránek www.bahn.de nebo v prodejních místech DB, v pobočkách Student Agency a RegioJet.

Skupině Student Agency vzrostl v pololetí meziročně obrat o 35 procent na 2,85 miliardy korun. Dopravce plánuje za rok 2011 obrat 5,5 miliardy, což by oproti roku 2010 mělo být navýšení o více než miliardu korun.

ČTK, Lidovky.cz