26. června 2009 11:21 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Jen na silnicích způsobily záplavy škody za miliardu

Hasiči a obyvatelé obce Zašová na Vsetínsku odstraňují následky po včerejších přívalových deštích, kdy se místní potok vylil z břehů a zaplavil cesty a sklepy rodinných domů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hasiči a obyvatelé obce Zašová na Vsetínsku odstraňují následky po včerejších přívalových deštích, kdy se místní potok vylil z břehů a zaplavil cesty a sklepy rodinných domů. | foto: ČTK

PRAHA Záplavy způsobily na dálnicích, rychlostních silnicích a silnicích první třídy škody za zhruba miliardu korun. Vyplývá to z aktuálního odhadu Ředitelství silnic a dálnic, které tyto silnice spravuje.

Téměř veškeré škody hlásí silničáři z Ostravska. Silnice první třídy ze Životic přes Nový Jičín do Hodslavic se ocitla celá pod vodou, hrubý odhad škod v tomto úseku činí až 800 milionů korun. Škodu až 100 milionů způsobil sesuv svahu na stejné silnici u obce Vrchy.

Další moravské kraje hlásí poškození v řádech maximálně desítek milionů. Na dálnici D1 je například částečně podemletý most na 307. kilometru, náklady na opravu se odhadují na 15 milionů.

"Je to další výrazný zásah pro rozpočet České republiky," uvedl dnes ministr dopravy Gustáv Slamečka.

ČTK