Středa 3. června 2020svátek má Tamara 23 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Kampaň lidem ukáže těžký život řidičů MHD

Kampaň za lepší cestování v MHD. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kampaň za lepší cestování v MHD. | foto: DPP.cz

PRAHA Pražský dopravní podnik (DPP) připravuje kampaň, která cestující seznámí s prací řidičů. Lidé se zábavnou formou dozví z plakátů, letáků a animovaných spotů, jakými pravidly se musí řidiči řídit.

DPP si od kampaně slibuje, že cestující budou vůči řidičům ohleduplnější a práci jim svým chováním usnadní. Informovala o tom mluvčí DPP Ilona Vysoudilová.

"Pražský provoz každodenně přináší řadu problematických momentů, které musí naši řidiči řešit. Jejich práce není jednoduchá a veřejnost si často neuvědomuje, jaké množství pravidel musí dodržovat a mnohdy řidičům situaci neulehčují," uvedl ředitel dopravního podniku Martin Dvořák. "Proto jsme se rozhodli zábavnou formou některé z těchto hodnot a situací veřejnosti připomenout," dodal.

Součástí kampaně budou plakáty v tramvajích a autobusech, brožury ve vestibulech metra a animované spoty promítané ve stanicích metra. Věnované budou čtyřem základním tématům - spolehlivosti, ochotě poradit, zodpovědnosti a dodržování předpisů.

 

"Vtipnou formou popisují zejména skutečnost, že řidičům mohou k naplňování jejich základních hodnot pomoci i cestující a v některých případech je jejich pomoc absolutní nutností," poznamenala Vysoudilová.

Například brožura připomíná, jaké předpisy musí řidič dodržovat. Vzápětí text vyzývá cestující, aby respektovali pravidla pro přepravu psů, kol nebo větších zavazadel nebo aby řidiči nezacláněli při výhledu z vozidla.

Kampaň bude spuštěna v srpnu. Volně navazuje na podobný projekt, kdy formou plakátů, letáků a animovaných spotů dopravní podnik nabádal cestující ke slušnému chování.

Na nedostatek slušného chování řidičů naopak nedávno poukázal projekt hudební formace The Tap Tap písní Řiditel autobusu:


,
Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Plynovod Nord Stream 2. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Plynovod Nord Stream 2. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Plynovod Nord Stream 2. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!