22. listopadu 2012 10:09, aktualizováno  10:42 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Kapsch se kvůli zpožděným projektům propadl do ztráty

Mýtné brány a Kapsch. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mýtné brány a Kapsch. | foto: Reprofoto

VÍDEŇ Rakouská společnost Kapsch TrafficCom, která se zabývá dopravními systémy, se ve fiskálním pololetí propadla do ztráty. Kvůli zpoždění při realizaci velkých projektů, uvedla firma v oficiálním prohlášení.

Firma, která vybudovala rovněž systém výběru mýta na českých dálnicích, uvedla, že čistá ztráta činila sedm milionů eur (178,2 milionu Kč) ve srovnání se ziskem 22,4 milionu eur ve stejném období loni.

Tržby skupiny se snížily o 27,1 procenta na 203,4 milionu eur. Firmě se však podařilo získat významné nové zakázky ve Spojených státech. Tyto nové projekty mi měly mít pozitivní dopad na hospodaření skupiny ve druhé polovině roku.

K tématu:

Firma neposkytla bližší výhled na druhou polovinu roku. Pouze uvedla, že v září začal plánovaný velký projekt v Bělorusku, napsala agentura APA.

Společnost Kapsch vybudovala a spravuje pro stát elektronický systém mýtného pro nákladní auta a autobusy také v Česku. Za ujeté kilometry na dálnicích a některých silnicích první třídy dopravci začali platit od počátku roku 2007. V loňském roce se na mýtném v Česku vybralo rekordních 8,13 miliardy korun a za roky, po které je mýtný systém v provozu, stát vybral celkem 31,9 miliardy korun.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz