Čtvrtek 4. června 2020svátek má Dalibor 22 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Kapsch se opřel do Ťoka. Ministerstvo pořád neřeklo, co po nás chce, tvrdí

Mýtná brána. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mýtná brána. | foto: Lidové noviny

PRAHA Provozovatel mýta v Česku společnost Kapsch se obává o další pokračování tendru na výběr mýtného po roce 2016. Ministerstvo po čtyřech měsících diskuse o součinnosti údajně zatím neuvedlo, co po firmě chce. Tvrdí to ředitel tuzemského Kapsche Karel Feix.

Podle něj se při jednání s ministerstvem vedeného Danem Ťokem (za ANO) zadrhl hned první krok, kterým je dohoda o součinnosti s Kapschem při předání systému novému potenciálnímu provozovateli.

„Od dubna úřad nedokázal říci, co konkrétně po stávajícím provozovateli vlastně chce,“ popisuje Feix. Místo intenzivního vyjednávání, které na jaře slibovalo ministerstvo, se zástupci Kapsche s ministerskou expertní skupinou setkali pouze čtyřikrát.

Jednání se poměrně brzy zastavila na otázce, jak má požadovaná součinnost Kapsche vypadat. „Oni měli představu, že my znajíce ten systém jim řekneme a poradíme jim, jak mají postupovat,“ uvedl Feix. To ale společnost odmítla.

Pokud by Kapsch připravoval podmínky přechodu na nového provozovatele pro ministerstvo, znamenalo by to pro něj diskvalifikaci z připravovaného tendru na další tříletý provoz systému, dodal Feix.

Přestože průtahy hrají Kapschi jakožto současnému provozovateli systému do karet, firma se obává toho, aby nebyla obviňována z průtahů a z toho, že s ministerstvem nespolupracovala dostatečně, uvedl Feix. Pokud ministerstvo dopravy nestihne vypsat otevřené výběrové řízení, bude muset stát se současným provozovatelem uzavřít dohodu na pokračování stávajícího kontraktu bez soutěže.

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....

V. Grycz Ťok dopravní tragikomik. 14:56 3.9.2015

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!