11. června 2012 17:46 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Karlovarský šéf ŘSD po týdnu skončil, kvůli losovačce

Karlovarská losovačka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karlovarská losovačka | foto: Reprofoto

PRAHA Šéf Ředitelství silnic a dálnic David Čermák odvolal ředitele karlovarské správy Petra Keřku. Toho přitom do funkce jmenoval teprve minulý týden. Keřka ztratil důvěru vedení ŘSD poté, co vyšlo najevo, že byl aktérem takzvané "karlovarské losovačky".

"Petr Keřka se mi jevil jako nejvhodnější z několika kandidátů, kteří pro své technické a odborné znalosti, zkušenosti připadali v úvahu," uvedl Čermák. O tom, že Keřka dříve figuroval v nechvalně známém případu, prý současný šéf ŘSD nevěděl. Údajně ho Keřka při pohovoru ujistil, že neexistují žádné problémové situace, se kterými by mohl být spojován.

ČTĚTE TAKÉ:

"Neumím si představit, jak bych panu Keřkovi mohl v budoucnu stoprocentně důvěřovat - a bez stoprocentní důvěry generálního ředitele s krajskými řediteli nemůže ŘSD dlouhodobě fungovat," dodal Čermák.

Termín karlovarská losovačka je spojený s výběrem stavební firmy pro výstavbu multifunkční KV areny v Karlových Varech v roce 2007. Organizátor soutěže vybíral dvě z firem včetně vítěze z uzavřeného osudí několik desítek sekund, zatímco ostatní lístky vytáhl podstatně rychleji. Losující to komentoval tak, že jsou lístky slepené, a nemůže je proto v osudí oddělit. Všemu přihlížela notářka, kterou mužovo počínání rozesmálo. Město za zakázku na stavbu karlovarské multifunkční arény za 1,1 miliardy korun dostalo od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže pokutu půl milionu korun.

Ministr dopravy Pavel Dobeš s novým šéfem ŘSD Davidem Čermákem

Ministr dopravy Pavel Dobeš s novým šéfem ŘSD Davidem Čermákem

Její platnost potvrdily i soudy. Keřka se podle deníku Právo losování jako tehdejší náměstek primátorky osobně účastnil. Po květnovém nástupu Čermáka do čela ŘSD skončil ve funkci šéf karlovarského ředitelství a někdejší primátor Plzně Pavel Rödl, na jehož místo Keřka nastoupil.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz