29. srpna 2011 12:59, aktualizováno  15:31 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Kdo má hezčí uniformy: RegioJet, či České dráhy?

Stevardky a stevardi společnosti RegioJet  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stevardky a stevardi společnosti RegioJet |

PRAHA Firma RegioJet Radima Jančury ukázala jaké uniformy budou oblékat stevardky a stevardi dlouho očekávaných žlutých vlaků. Ty by měly poprvé vyrazit na koleje v září. Palubní personál vlaků RegioJet oblékne stejnokroje v antracitovém a růžovo-bílém provedení. Nové uniformy získaly letos i stevardky ve vlacích InterCity Českých drah.

Uniformy palubního personálu RegioJet dodává společnost Rutex, která je výrobcem výstrojových součástí i pro personál autobusových spojů Student Agency express. Také ten postupně oblékne uniformy v nových barvách – antracitové a růžovo-bílé.

Stevardky a stevardi společnosti RegioJet

Uniformy sestávají z halenky, respektive košile z látky sytě růžové barvy s bílým proužkem, sukně nebo kalhot z látky džínového typu antracitové barvy s lemováním růžovou nití a saka rovněž antracitové barvy s růžovým lemováním. Na oblečení jsou látkové štítky s logem RegioJet.

Stevardky a stevardi společnosti RegioJet

"Všech 53 stevardek a stevardů prošlo náročným výběrovým řízením, během kterého museli prokázat schopnost týmové spolupráce i vlastního rozhodnutí," uvedl pro Lidovky. cz tiskový mluvčí RegioJet Aleš Ondrůj.

Anketa

Jaké uniformy se vám líbí více?

Antracitovo - růžové stejnokroje RegioJetu 883
Šedivo - bílé uniformy stevardek Českých drah 412


Museli prý prokázat jazykové znalosti a přesvědčit komisi o svém zájmu poskytovat zákazníkům prvotřídní služby na palubě. 10 z nich pak navíc složilo zkoušky na vlakvedoucí tak, aby při provozu vlaků mohli plnit i dopravní povinnosti související s jejich jízdou. 

ČTĚTE VÍCE:


Na organizaci výběrového řízení spolupracoval RegioJet s Fakultou ekonomickou – VŠB TU v Ostravě. Jeho styl a náročnost prý byly obdobné jako u leteckých společností.  RegioJet se chlubí i tím, že čtvrtina členů palubního personálu má vysokoškolské vzdělání.

Nový stejnokroj stevardek Českých drah:
Nový stejnokroj stevardek ve vlacích Českých drah

Dráhy kontrují a zavádí lepší servis
Také České dráhy od září rozšiřují počet vlaků vyšší kvality, které cestujícím v 1. třídě nabídnou rozšířený servis včetně stevardek. Po dokončení pilotní fáze projektu tak budou stevardky v nových uniformách nově přítomny ve vlacích InterCity/EuroCity, které spojují Prahu s Ostravou a Slovenskem.

Stevardka Českých drah

S bezplatnou nabídkou denního tisku a teplého či studeného nápoje se navíc setkají i cestující na vybraných spojích mezi Prahou a Děčínem. Distribuci novin a občerstvení zde však místo stevardek zajistí přímo vlakové čety. 

Stevardka Českých drah

Dráhy chtějí během několika let postupně dospět k funkci průvodčí - stevard (vlakvedoucí - stevard). Úkolem těchto zaměstnanců nebude pouze kontrolovat jízdní doklady, ale komplexně se starat o cestující, například formou doplňkových palubních služeb.

Stejnokroj stevardek a průvodčích Českých drah

Lidovky.cz, nevJan Nevyhoštěný