Úterý 26. května 2020svátek má Filip 16 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Byznys > Doprava

D1 u Humpolce je průjezdná. Omezení skončila na Prahu i Brno

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) nedávno kontrolovalo postup prací při... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) nedávno kontrolovalo postup prací při... | foto: ČTK

Humpolec  Na dálnici D1 skončilo v poledne omezení ve směru na Prahu. V 16:30 se pak dálnice uvolnila také ve směru na Brno. Na zprůjezdnění D1 ve standardní šířce pracovali dělníci mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem od pátečního večera, doprava kvůli tomu byla v obou směrech stahovaná do jednoho pruhu.

Desetikilometrový úsek D1 mezi 94. a 104. kilometrem byl zúžený kvůli rekonstrukci, již se nepodařilo dokončit do zimy. Provizorní svodidla tam pracovníci odstranili do nedělního odpoledne. Pak začali obnovovat dopravní značení. 

I po dokončení těchto prací budou řidiči mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem jezdit omezenou rychlostí do 100 kilometrů v hodině. V následujících týdnech se dělníci na tuto část dálnice vrátí kvůli lokálním opravám některých částí. „Ale to už budeme dělat v noci nebo o víkendech,“ uvedl Rýdl.

Kvůli omezení se v pondělí v tomto úseku D1 tvořily kilometrové řady aut, a to hlavně směrem na Prahu, kde byla podle Národního dopravního informačního centra před 10:30 kolona od 117. do 104. kilometru. Řidiči osobních aut museli v tomto směru počítat se zdržením asi na hodinu, kamiony i na tři hodiny.

Problémy s řidiči kamionů

Na práce dohlížela dálniční policie, vyřešit dopoledne musela problémy s některými neukázněnými řidiči kamionů. Po ránu se v obou směrech D1 tvořily kilometrové kolony vozidel, vozovka byla místy kluzká. Uvedla to mluvčí policie Dana Čírtková.

Rekonstrukce dálnice mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem za 1,75 miliardy korun začala loni v březnu. Práce se nepodařilo dokončit před zimou a v zúženém úseku začala loni v prosinci kolabovat doprava. ŘSD následně ukončilo spolupráci s původním dodavatelem a nechalo jinými firmami posunout nebo odstranit dočasná svodidla, aby byla dálnice přes zimu lépe průjezdná. Na jaře chce vybrat nového dodavatele, který by měl v létě pokračovat v opravách.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...