28. června 2012 10:27 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Kolaps na obzoru. Praha v létě omezí provoz na magistrále

Nová větev Štěrboholské radiály u Lanového mostu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nová větev Štěrboholské radiály u Lanového mostu. | foto: ČTK

PRAHA Hlavní město chystá na letní prázdniny opravy několika důležitých a vytížených komunikací. S omezením provozu musí řidiči počítat na magistrále v ulici 5. května, v ulici K Barrandovu nebo na přemostění Plzeňské ulice.

Vyplývá to ze seznamu plánovaných uzavírek, který poskytl náměstek primátora Josef Nosek (ODS). Opravovat se bude rovněž několik tramvajových tratí.

ČTĚTE TAKÉ:

  • V neděli 1. července se začnou rekonstruovat mostní uzávěry na přemostění Plzeňské ulice v Praze 5, tedy na spojnici mezi Strahovským tunelem a tunelem Mrázovka. Doprava bude omezena ve dvou pruzích ze tří.
  • Od 3. července se bude pracovat na opravě ulice K Barrandovu v úseku mezi ulicemi Štěpařská a K Holyni. Průjezdný bude pouze jeden jízdní pruh v každém směru. Ve stejném dni začne rekonstrukce magistrály na ulici 5. května v úseku mezi ulicemi Hvězdova a Vyskočilova. V obou směrech budou v provozu dva jízdní pruhy. Uzavírky potrvají do konce srpna.
  • Kromě toho budou pokračovat některé opravy, které začaly už v minulých měsících. Řidiči musí i nadále počítat s omezením na třídě Milady Horákové či na Evropské třídě. Uzavřena je část Michelské ulice.

Dopravní podnik chystá také několik tramvajových výluk. Dotknou se provozu na Letné, Floře, v Braníku a Hostivaři.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!