Středa 29. ledna 2020svátek má Zdislava 4 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Končí celá dozorčí rada ČSA, oznámil ministr Janota

Eduard Janota v pořadu Otázky Václava Moravce | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Eduard Janota v pořadu Otázky Václava Moravce | foto: ČTK

PRAHA V pondělí na jednání valné hromady Českých aerolinií bude odvolána celá dozorčí rada ČSA. V pořadu Otázky Václava Moravce to uvedl ministr financí Eduard Janota. "Končí celá dozorčí rada," řekl ministr.

Z dozorčí rady ČSA již v pátek odstoupili její předseda Ivan Kočárník a členka rady a primátorka Chomutova Ivana Řápková.

Podle moderátora pořadu Václava Moravce do dozorčí rady ČSA míří krizový manažer Miroslav Novák a člen Národní ekonomické rady vlády (NERV) a ekonom Miroslav Zámečník. "Oba pánové jsou adepty, situace však není uzavřena, musíme znát názor druhé strany," řekl k tomu ministr Janota.

V dozorčí radě by neměli být žádní zástupci politických stran
Na otázku, zda do rady nastoupí ekonom a člen ČSSD Jan Mládek, Janota řekl, že v dozorčí radě by neměli být žádní zástupci politických stran. Měli by tam být odborníci ekonomové, dodal ministr.

Janota dále informoval, že se v pondělí ráno sejde s odboráři ČSA. Ti tento týden na jednání s vedením společnosti odmítli navrhované snížení platů.

Opatření bylo součástí plánu vedení firmy na úsporu miliardy korun ročně.

Útoky politiků ČSSD a odborářů ČSA na vedení?
Odbory v pondělí předloží vlastní návrh úspor. "Očekávám, že předloží návrhy na úspory minimálně ve stejné hodnotě, tedy jedné miliardy korun," řekl Janota.

Řápková jako důvod rezignace uvedla útoky politiků ČSSD a odborářů ČSA na management a vedení společnosti. Kočárník i Řápková vidí původ kritické situace firmy, která se dostala do téměř dvoumiliardové ztráty, v chybách předchozího vedení firmy nynějšího volebního manažera ČSSD Jaroslava Tvrdíka. To odmítl šéf ČSSD Jiří Paroubek.

V původně 12členné dozorčí radě ČSA nyní zůstávají místopředsedové Tomáš Uvíra a Dušan Horák a členové Tomáš Brabec, Jan Bürgermeister, Ivan Foltýn, Roman Boček, Radomil Kratochvíl, Jaroslav Lorenc, Petr Polák a Pavel Škvára.

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...

Premium

Pozor na ně. Vztahové chyby žen, kvůli kterým od nich muži utíkají

Ztracená důvěra ženy může znamenat konec vztahu. Záleží, jak se k dané věci... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vidět chyby na druhých je snadné. Mnohdy však postrádáme sebereflexi. Schopnost přemýšlet o sobě a vlastním jednání....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!