10. září 2015 9:10 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

O den dříve. Praha chce tunel Blanka otevřít v sobotu 19. září

Tunel Blanka - Trojský most | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tunel Blanka - Trojský most | foto:  Michal Šula, MAFRA

PRAHA Po několika odkladech a mnohaměsíčních průtazích oznámil pražský radní Petr Dolínek, že se tunel Blanka řidičům otevře v sobotu 19. září v odpoledních hodinách, tedy o den dříve než bylo původně plánováno. Šoféři budou muset v prvních dnech provozu v Blance jezdit maximálně padesátikilometrovou rychlostí.

„Snažíme se o to, abychom to co nejvíce urychlili,“ řekl deníku Metro náměstek pražské primátorky pro doprava Petr Dolínek (ČSSD) s tím, že radnice termín zprovoznění definitivně potvrdí až v pátek.

Radní zároveň potvrdil, že žádné pompézní slavnostní otevření Blanky se konat nebude „Připravujeme pouze komorní a skromnou akci,“ uvedl Dolínek.

Šoféři se zároveň musí připravit na to, že v tunelovém komplexu budou muset dočasně sundat nohu z plynu, v tunelu bude platit „padesátka“. „Každý se musí nejprve naučit svou trasu,“ vysvětlil důvod plánovaného omezení náměstek pro dopravu.

Lidovky.cz